• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: West African Cichlid meeting 2018

#61
Zazdroszczę panowie. Jedynym pocieszeniem będą Wasze relacje i opisy zachowań nowych podopiecznych.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Fajnie , że wszyscy zadowoleni a i fajne rybcie przywieźliście. Niektóre wątki na forum znowu ożyją. Oklasky
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Potwierdzam opinie moich wspaniałych Towarzyszy wyjazdu - impreza fantastyczna. Ekipa C.pl zgrana, wesoła i odjechana. Jeszcze wczoraj bolała mnie przepona Big Grin Prelekcja Adriana o Zambezi i rzecznych gębaczach dla mnie wymarzona, a filmu van Heusdena o Orthochromis nie powstydziłoby się National Geographic. Dużo ciekawych ludzi tak samo zwariowanych na punkcie pielęgnic jak my, a może nawet bardziej Smile.
Z racji tego, że trochę przeniosłem się z zainteresowaniami na rzeczne, afrykańskie gębacze to miejsce było chyba najlepszym na świecie, aby zdobyć nowe, ciekawe ryby. Tak więc trafiły do mnie:
  • Para Haplochromis vanheusdeni - jedna z dwóch obecnie hodowanych w akwariach. Trudnośc polega na tym, że samiec jest dojrzały i znacznie większy od młodej jeszcze i niedojrzałej samicy (?), której płeć nie jest na 100% potwierdzona Sad
  • Pseudocrenilabrus sp. Mweru
  • Alcolapia alcalica
  • Astatotilapa flviijosephi
  • Orthochromis malagaraziensis
  • Stomatepia mongo
  • i na koniec okazało sie że dostałem dwa gatunki, które miały nie przyjechać Orthochromis uvinzae oraz Orthochromis kasuluensi
Chyba nie planowałem kolejnego wyjazdu za rok ale wtedy ogłosili, że będzie Melanie Stiassny i mój plan się posypał Big Grin

Wspaniała impreza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Witam, ja również jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Mimo że to Afryka ( piękne jej strony ( w bikini) były na kilku slajdach pierwszego prelegenta Uwe Wernera ) to naładowałem akwarystyczne akumulatory i już jestem po jednej podmiance a woda zbiera się na drugą..Smile

Ja również przywiozłem  ryby : Satanoperca jurupari z Peru oraz Copella callolepis . Oczywiście nie z WAC ( tam się nawet nie odzywałem że lubię amerykę, bo nie wydali by mi kuponów na piwo ..Smile ) ale wraz z Arsikiem wpadliśmy po drodze do Aqua Global - samochód to samochód Panowie ale to już wiecie..Smile

Wurst'y na autobanie zjedzone i do tego kartofelsalad Smile Pycha Smile

Dzięki za świetną atmosferę i mówiłem już Filasowi ,że jak wkładałem spodnie do prania to znalazłem jeszcze 3 kupony na piwo Sad Wymienię je w przyszłym roku Smile Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Jestem za by w przyszłym roku autem pojechać, przywiózłbym sobie trochę towarzyszących... Smile I może pierwszy raz w historii będzie poprawa pogody na WAC, a nie jej załamanie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Żeby nie być gołosłownym, wrzucam parę fotek.

Większość polskiej grupy spotkała się na lotnisku w Pyrzowicach:
   

Cały weekend towarzyszyła nam rześka pogoda
   

>> Cyk i jesteśmy w hotelu. Już od początku worki z rybami były wszędzie
   

Po południu spotkaliśmy się z Galimedesem i Arsikiem, oraz Mady_haze:
   
   

Integracja przeniosła się do baru/restauracji:
   

Po kolacji pod nieobecność Michela Keijmana spotkanie oficjalnie otworzył Rene Kruter
   

Po czym pierwszą prelekcję weekendu wygłosił Uwe Werner, a dotyczyła ona konwergencji (ewolucji zbieżnej)
   

Czego najlepszym przykładem jest podobieństwo praktycznie niespokrewnionych ze sobą poniższych drapieżników (góra - Afryka, dół - Ameryka Południowa)
   

W sobotę pierwszą prelekcja uraczył nas Anton Lamboj. Anton opowiadał o czerwieniakach i ich taksonomii. Niestety pomieszczenie do prelekcji ma ogromny świetlik, więc slajdy wyglądały tak jak na zdjęciu - nie mam za bardzo co pokazywać jeżeli chodzi o zdjęcia z prelekcji.
   

Kolejną prelekcję o mrukach, i nieco o tegorocznej wyprawie nad rzekę Sanagę w Kamerunie wygłosiła Zuzana Musilova z Pragi
   

   

Potem odbyła się pierwsza z kilku loterii organizowanych przez Uwe Wernera
   

Ostatnią prelekcję poświęconą Zambezi wygłosił Adrian Indermaur (to ten w jedynej słusznej koszulce Wink )
   

   

Na tym zakończyły się prelekcje tego dnia. Ale to nie był koniec atrakcji. Przed kolejną na spotkanie przybyli Roland Kipper i Frank Hattich, który przywiezli dostawę Apisto dla Cichlidae.pl i nie tylko.
   

Potem przeteleportowaliśmy się do Aqua-Haus, dwuczęściowej hurtowni akwarystycznej, gdzie Ruki i Łojciec kontynuowali dyskusję z Rolem i Frankiem
   

Hurtownia jak pisałem jest dwuczęściowa, z czego w jednej części byliśmy po raz pierwszy
   
   

Potem była powtórka z rozrywki - film o Orthochromis autorstwa Hansa v. Heusdena. Pomimo, że film był znany części osób to z przyjemnością obejrzeliśmy jeszcze raz.
   

Następnie była już tylko integracja - wszelką elektronikę postanowiłem zostawić w pokoju hotelowym Wink

Niedzielę otworzyła prelekcja Antona o barwniakach (znowu slajdy były dla aparatu niewidoczne)
   

Ale generalnie był to już dość szalony dzień i dużą jego część spędziliśmy na przygotowywaniu ryb do podróży powrotnej (nie, Ruki nie leczy tutaj kaca nad brodzikiem, wyjątkowo też pakował ryby Big Grin )
   

Mieliśmy jeszcze okazję wysłuchać ciekawej prelekcji o poszukiwaniu proporczykowców z grupy cameronense, prowadzonej przez Petera Vestermansa
   

I to była już niestety ostatnia prelekcja jaką było nam dane wysłuchać. Najciekawsza (moim zdaniem) prelekcja o jeziorze kraterowym Bermin wygłoszona przez Zuzanę musiała przejść nam koło nosa ze względu na samolot. Ale znalazła się jeszcze chwila na relaks pośród styroboksów
   

Bo w samolocie nie ma na relaks miejsca (chyba)
   


Podsumowując: spotkanie było na wysokim poziomie, jak to na grupę WAC przystało. Chyba jedynym minusem odnośnie samego spotkania (nie licząc słabego wyboru co do środka transportu) było to, że praktycznie nie sposób było porozmawiać ze wszystkimi tak jak się chciało. Ale to potwierdzają wszyscy z kim pisałem jeszcze po spotkaniu. Poza tym - można tylko polecać. Zwłaszcza że za rok będzie Melanie Stiassny, a tego nie można przegapić Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Takie rybom ładne zdjęcia robisz, a ludziom już nie... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Do ludzi nie mam cierpliwości Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Mi również imperza bardzo się podobała. dużo ciekawych rzeczy było oamwiane i nawet mysłałem, że będzie to raczej taka forma jak tego filmiku, że tam byliśmy było fajnie, złowilismy to i to, a tu było już skupienie sie na konkretnym temacie i to mnie pozytywnie zaskoczyło Wink
Za rok pewnie znowu się wybiorę Wink Mam nadzieję, pojechać wyspany Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości