• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 296l

#1
Witam wszystkich dzisiaj doszedł do mnie nowy regał Big Grin Z racji tego będę kupował nowe większe zbiorniki o wymiarach 120/60/40h, takich baniaczków pokażą się 3 na tym regale i tutaj mam pytanie co do obsady:
1. Baniak pierwszy Tanganika
2. Baniak drugi SA z Apistogrammami i Kiryskami, takie pół BW, troszke roślin, liści, itp Big Grin
3. Baniak z takim misz maszem małym (Tateurndina, Pseudomugil paskai i gertrudae, Gurami czekoladowe i Dario dario i Hara jerdoni)
 
Bardzo mi zależy bym w tych bańkach dochował się młodych bym mógł je wyławiać później takie podrośnięte. Więc pytam o obsadę, która by mi to umożliwiła (baniak 1 i 2) i czy w baniaku 3 da rade coś takiego.

To co mnie interesuje z SA to jakieś Apistogrammy jako główni lokatorzy, Otoski i Corydoras duplicareus, może jakieś Sturisomy lub Loricarie jeśli starczy miejsca ( chyba, że będę musiał zrezygnować z czegoś na rzecz małych ryb, które chcę wyławiać podrośnięte). Jakieś Bystrzyki? Fantomy? oraz Pstrążenice marmurkowe. Jaki układ Apistogramm i czy dałoby wcisnąć dwa gatunki w większych ilościach niż 1+1 ( jeśli chodzi o Apistogrammy to najbardziej bym chciał kakadu/ inki/ panduro/ nijsseni/ hongsloi/ macmasteri/ agassizi/ elizabethae lub Dicrossusy jeśli gdzieś znajdę Big Grin



No i ostatni baniak Tanganika (moja pierwsza) też bym chciał wyławiać podrośnięte małe. Tutaj mi się podobają różne muszlowce (najbardziej ocellatus, brevis, multifasciatus, altolamprologus shell), julidochromisy ogólnie i może jest jeszcze coś co by mi wpadło w oko a spełniało by wymagania Big Grin


Z góry dziękuje i nie musi się to ograniczać do ryb, które wymieniłem, wręcz chciałbym pomyśleć o czymś innym tylko ten warunek żeby odchować kilkanaście młodych w tych akwariach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cytat: 3. Baniak z takim misz maszem małym (Tateurndina, Pseudomugil paskai i gertrudae, Gurami czekoladowe i Dario dario i Hara jerdoni)
 

Nie ma szans. Nie da się tego pogodzić w jednym zbiorniku.
Gurami czekoladowe to kwas.
Modrooki też kwas, ale nie wiem, jak by się dogadały z czekoladkami.
Hara jerdoni będzie kompletnie niewidoczna w tej wielkości zbiorniku, będzie miała problem z pobieraniem pokarmu, tu bez przesady z kwasem.
Badisy też mogą mieć problem z pokarmem przy podanych współtowarzyszach, raczej woda w granicach pH 7.
Głowaczyk woda też w okolicy obojętnej. Badisy i Hary mogłyby mieć z nimi trudno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie zależy mi na tym żeby coś było widoczne czy nie, ma po prostu żyć i ma się mieć dobrze. Odnośnie tego co do kwasu a co nie to Tateurndiny też bym zaliczył do ryb z miękką wodą i niskim pH (bez przesady oczywiście), mam je dosyć sporo i widzę w jakich warunkach najchętniej podchodzą do tarła i są najbardziej żywe. A warunki jakie bym zapewnił w akwarium to pH 6.0- 6,5. Twardość około 3-7dGH. Połączenia Dario z Tateurndinami też widziałem. Nie wiem jak czekoladki nigdy nie miałem tak samo Hara. Co tam jeszcze hmm, co do pokarmu to stosuje metodę, że ryba musi poszukać żeby się najeść i jest go dość dużo w akwa (tylko żywe, przeróżne rodzaje) raz na tydzień daje tylko suchy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czekoladki to pH jeszcze niższe, to bardzo delikatne ryby.
Miałem Harki. Nawet w baniaku gatunkowym te ryby miały problem z pobieraniem pokarmu, w krewetkarium chyba żywiły się młodymi krewetkami, bo nigdy nie widziałem, żeby cokolwiek ruszyły. Przy aktywniejszych rybach łatwo mogą pozostać bez pokarmu. A niemalże każda ryba jest aktywniejsza od nich. Ciut żwawsze są po zmierzchu, ale nawet wtedy jakikolwiek ruch na zewnątrz akwarium straszy je na kilkanaście minut.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dobrze, to Harki w takim razie dam z Dario dario do 54l krewetkarium. Czekoladki dostaną osobne akwa albo z nich po prostu zrezygnuje ( jakieś propozycje na Azję? z Czekoladkami w roli głównej?? Zależy mi na wyławianiu podrośniętych młodych z akwa). Tateurndiny może dostaną te akwa z Iriaterinami i Moodrokami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
O Tanganike zapytałem na innym forum i dostałem fajne odpowiedzi więc to już odpada, zatem pytam tylko o obsadę SA, fajnie jakby ryby zamieszkiwały tą samą rzekę/miejsce. Co do akwarium z Gurami Czekoladowymi jako główni mieszkańcy polecacie coś do nich ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziękuje wam Big Grin jesteście bardzo pomocniRotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Polecamy się. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dobra puste akwarium już stoi 120x60x45h jak wrócę z wyjazdu czyli na wiosnę będę je aranżował ale już teraz chcę robić jakieś projekty. Filtracją będzie hamburg narożny, potrzebne parametry wody zapewnię bez problemu. Co do obsady znalazłem tyle ile mogłem szukałem po przeróżnych stronach ale dalej brak mi wystarczających informacji lecz już mam się czego zaczepić. Peru taki biotop chciałbym wnieść do mojego baniaka. Z tego co znalazłem i mi się podoba z pięlegniczek to kakadu, baenschi, nijsseni, panduro. Wszystkie niby Ucayali no ale sprzeczności też były dlatego dopytuje. Obsadę chciałbym zrobić właśnie pod te apisto najlepiej 2 gatunki z czym 1 gatunek w większej liczbie (minimum 3 samcy i 3 samic) i drugi gatunek parka. Wydaję mi się, że ciężko będzie upchać 2 gatunki, jak myślicie? Co do towarzystwa dla apisto, które ryby występują w tym samym miejscu? Jeśli macie jakieś filmiki z tymi apisto na wolności z chęcią obejrzę każdy materiał by móc dobrze zaaranżować baniak. Towarzysze jakie bym chciał to coś z Pstrążenic, Kirysów, coś z eLek i jakieś Hyphossebrycony i może Nannostomus mortenheleri lecz nie wiem jak to się ma z tymi wszystkimi gatunkami co do występowania (znajdowałem przeróżne info i mam lekki mętlik). Chyba, że macie inne sugestie co by pasowało do takiego baniaczka Wink Oczywiście zależy mi na małych gatunkach Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czy te ryby mogą występować ze sobą w środowisku naturalnym?? 

Corydoras panda
Corydoras leucomelas
Hyphessobrycon bentosi/robertsi
Nannostomus mortenheleri
Copella nattereri
Copella arnoldi
Poecilocharax weitzmani
Panaqolus abrivernis l204
Otocinclus cocama
Carnegiella strigata
Hemiloricaria lanceolata
Hemiloricaria morrowi
Hemiloricaria formosa
Apistogramma nijsseni
Apistogramma cacatuodies
Apistogramma baenschi

Lecz różne strony podają inne informacje. Z tego chciałbym zbudować moją obsadę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości