• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: blat wystający poza konstrukcję szafki

#11
Niestety mam tylko zdjęcie, na pw.

(06-11-2017, 10:26 AM)BartWes napisał(a): Witam

Przymierzam się do budowy szafki pod akwarium. W związku z tym mam pytania do osób z doświadczeniem. Mam blat kuchenny 165x60x3 cm i chciałbym go wykorzystać jako podstawę. Niestety ma obłe krawędzie - 1 stronę muszę ściąć na płasko więc wymiar ostateczny wyjdzie 165x58x3 cm. Akwarium zakładałem, że będzie miało 165x60 ale teraz zastanawiam się nad 165x70 - i tu pierwsze pytanie. 
1. Czy wystawanie blatu z tyłu szafki o 12 cm będzie miało negatywny wpływ na wytrzymałość i przenoszenie ciężaru (blat planuję 2x22 mm OSB)?
2. Pytanie drugie - czy konstrukcja na 20 kantówkach 7x7 cm wytrzyma 
Poszło
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
BartWes dzisiaj muszę zrobić pilnie stelaż pod 450-tkę , pod wieczór napisze ci ile mnie to kosztowało Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Rach ciach ciach i stelaż już w piwnicy. 
Koszt 147pln (materiał) , bez spawania oczywiście. 
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Super. Szkoda, że nie mam warunków ani umiejętności, żeby sobie taki pospawać. Wymyśliłem za to, że zamiast blatu 2x22 mm OSB zrobię kratownicę z kantówki 7,5x4,5 cm i na tym położę 1 blat 22mm. Kratownica pójdzie na słupki z kantówki 7x7. Myślę, że tak powinno lepiej zostać przeniesione obciążenie tej części akwarium, która będzie wystawać poza słupki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Da rady. Tylko zabezpiecz przed wodą drewno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To się rozumie samo przez się ;-). 
Ps. Jak widzę, że można postawić takie akwa na czymś takim: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/akwari...26058.html z płyty 18mm to nabieram pewności, że moja szafka da radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tylko nie wpadnij na pomysł zrobienia takiej ramki. Bo to główna przyczyna pęcznienia tych szafek co pokazałeś. cała woda wsiąka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Szczerze mówiąc chciałem zrobić maskownicę taką, żeby zasłaniała podkład pod akwa i szybę denną, a może też trochę dna... A może chociaż tyle, żeby zamaskować podkład?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak woda poleci po szybie to nic nie zrobisz. Możesz przykleić jakiś pasek zawsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości