• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Klejenie Szyb Na DNO czy DO JEGO BOKÓW?

#1
Byłem niedawno u znajomego ma akwarium 225x75x60h
Szyby front z tyłem, oraz oba boki miał wklejone bezpośredni na szybę służącą jako dno.

Wydało mi się to dość dziwne żeby przy takim litrażu wszystkie szyby wklejać bezpośrednio od góry na dno, a nie do jego boków... 

Czy jestem w błędzie?

Czy sklejenie akwarium w ten sposób jest prawidłowe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Stara szkoła klejenia w taki sposób
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Teraz klei się do boku bo jest ladniej, jedyne co widzisz to czarna fuga i nie widzisz łączenia szyb. Miałem 720tke klejona "na dno" , akwarium jak każde inne.
Bez paniki ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ciśnienie działające na klej - ścinanie lub rozrywanie, silikon lepiej wytrzymuje rozrywanie. Dlatego przeszło się na doklejanie szyb do krawędzi dna a nie stawianie na nim, oczywiście poprawnie sklejone też daje radę jednak wiadomo - dodając tzw. błąd wykonania to obecna metoda jest bezpieczniejsza.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(02-10-2017, 19:49 PM)filas napisał(a): Ciśnienie działające na klej - ścinanie lub rozrywanie, silikon lepiej wytrzymuje rozrywanie. Dlatego przeszło się na doklejanie szyb do krawędzi dna a nie stawianie na nim, oczywiście poprawnie sklejone też daje radę jednak wiadomo - dodając tzw. błąd wykonania to obecna metoda jest bezpieczniejsza.

Ok Pany, dzięki za rozjaśnienie tematu i odpowiedz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zawsze można tez szyby pionowe przykleić do dna i dodatkowo na dnie wzdłóz kazdej ściany dokleić listwy szklane o szerokości 7-10cm i wtedy szyby pionowe są trzymane z boku przez listwę i od dołu przez szybę dna. To najpewniejszy sposób. Ja tak skleiłem swoje 600 litrów i wygięcia szyb o długości 180cm są minimalne max 2 mm na całej długości. Lecz mam tez wzmocnienia na górze podłuzne i 2 poprzeczneSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości