• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 160l a pielęgnice

#31
Skoro miałeś Miodowe I ellioti po jednej parze, to znaczy że dwie pary Elliot się zmieszczą? Dodatkowo bez mieczyków. Nie? Tongue

Tak mam dziwny tok myślenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Poczekaj.. poczekaj..
MAM teraz dwie pary od lata. Dorosłe Miodowe i młode Eliotti (tak z 7cm ma teraz samiec). Dopiero co wydałem pozostałe Eliotti bo dobrana para terroryzowała wszystkie pozostałe ryby w akwarium. Nawet samica Eliotti która ma może z 5cm ustawia po kątach dorosłe Miodowe. Co do tego że u Ciebie na dnie 100x40 się "zmieszczą" dwie pary tego samego gatunku to nie wiem, ale po tym co widzę u siebie to byłoby ciężko. Chyba lepiej po jednej parze tak jak u mnie, bo jak widzę ataki Eliottów na inne ryby nie są tak agresywne jak na przedstawicieli tego samego gatunku. Są tu na forum ludzie którzy więcej wiedzą -dłużej mają pielęgnice, może się wypowiedzą.
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Zabaaa, wyobraz sobie pokoj 10m x 4m. Ile osob moze w nim komfortowo mieszkac? Mysle ze max 3, dwoje rodzicow i dziecko... Oczywiscie w takim pokoju mozna upchac i szescioro doroslych ale bedzie to juz konserwa a nie pokój. Zrob zalozenie ze dwoje doroslych to para ryb a dziecko to stado kasaczy kiryskow czy innych ryb, lub ze dziecko to druga samica jesli zdecydujesz sie na jakies gatunki haremowe
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Para miodowych i kilkanaście tetr czerwonych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Hyphessobrycon flammeus?
pH5.5 – 7.5

Hardness18 – 215 ppm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ostatnio zrobiłem testy i magicznie spadło do 7.3 ;P Dodatkowo zamierzam powrzucać troche szyszek olchy, więc może i do 7.2 spadnie.
Wtedy już będzie ok na Hyphessobrycon flammeus?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Skrajnie dalej, ale lepiej. Tylko, jak będzie robił podmianki, to na kranówkę, prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
na kranówke. Ale kranowka u mnie to 7,4/5. Spróbuje się spytać mamy może będę mógł zrobić tę torfówkę. Albo nawet kupie filtr ro bo aktualnie jestem przy kasie - 450zł na koncie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
W końcu podjąłem decyzję. Para akar błękitnych, dopóki doputy nie będą gigantami, potem zamienię na mniejsze pielęgniczki. Dodatkowo jeszcze nie zakupiona drobnica. Akary póki co mają po 4/5cm, i są same w akwarium z kilkoma otoskami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości