• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: przesiadka z 160l na 350l, rozważania nad obsadą docelową

#11
(27-10-2017, 13:48 PM)Ruki napisał(a): Postaw sobie fajną West Africę, z jakimiś Benitochromisami i Pelvicachromisami. Wink

Nigdy więcej barwniaków.. te stada młodych przesycające rynek co miesiąc Rotfl

Jak już mówiłem, jeśli miałbym się (niechętnie) pozbyć obecnych ławic, to kierunek Malawi. Ale stanęło na tym, że zostaję przy SA. Za dużo tych neonek i miłość do pandziaków Heart
(Dwóch baniaków niestety nie upchnę, co najwyżej dojdzie zielona kosteczka z krewetami).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(27-10-2017, 13:48 PM)Ruki napisał(a): Postaw sobie fajną West Africę, z jakimiś Benitochromisami i Pelvicachromisami. Wink
Popieram w całej rozciągłości Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Rozmnóż tak drachenfelsi czy signatusy.... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(26-10-2017, 17:16 PM)Xiao Lohan napisał(a): Myślałem o Tanganice, ale po przeglądzie obsad jakoś bardziej podeszło mi kolorowe Malawi.
Niemniej, póki co postanowiłem zostać przy SA. Oczywiście mam co trzeba do miękkiej wody. Skalary kiedyś przerabiałem, skośnopręgie jakoś do mnie nie przemawiają.

Co masz na myśli z "młodymi" guianami? W sensie, że jak podrosną na tyle, żeby zeżreć neona, wymieniać na młode? Czy, że wychowujące się przy neonach mogłyby się do nich przyzwyczaić?

Kwestia Guianacara i rozpraszacze.

Bez utraty i szwanku na zdrowiu trzymam stado Hemigrammus z Guianacara. Wydaje mi się że neony i moje śmigacze nie odstępują wielkością. Dodam że samiec Guianacara ma ponad 13 cm.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(27-10-2017, 17:32 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(26-10-2017, 17:16 PM)Xiao Lohan napisał(a): Myślałem o Tanganice, ale po przeglądzie obsad jakoś bardziej podeszło mi kolorowe Malawi.
Niemniej, póki co postanowiłem zostać przy SA. Oczywiście mam co trzeba do miękkiej wody. Skalary kiedyś przerabiałem, skośnopręgie jakoś do mnie nie przemawiają.

Co masz na myśli z "młodymi" guianami? W sensie, że jak podrosną na tyle, żeby zeżreć neona, wymieniać na młode? Czy, że wychowujące się przy neonach mogłyby się do nich przyzwyczaić?

Kwestia Guianacara i rozpraszacze.

Bez utraty i szwanku na zdrowiu trzymam stado Hemigrammus z Guianacara. Wydaje mi się że neony i moje śmigacze nie odstępują wielkością. Dodam że samiec Guianacara ma ponad 13 cm.

Mówisz o G. owroewefi z Twojej 375ki?Wink (pokopałem conieco). Jeśli tak, ile ich tam docelowo zostawiłeś, bo wątek tego akwarium został urwany. Jakieś obecne zdjęcia jak to się trzyma?
Pytanie poboczne, czym zbijać pH przy 100% RO?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(27-10-2017, 13:24 PM)cichy24pl napisał(a): Teraz jest większy wybór w odmianach barwnych skalarów i gatunkach. A co do neonów, u mnie pomogło oświetlenie nocne. Skalary + Neony + oświetlenie nocne = OK
Też mam oświetlenie nocne, dzięki czemu również pstrązenice nie dostają szoku po zgaszeniu światła. I ewentualnie rybki mogą lepiej zauważyć zbliżające się niebezpieczeństwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(27-10-2017, 18:09 PM)Xiao Lohan napisał(a):
(27-10-2017, 17:32 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(26-10-2017, 17:16 PM)Xiao Lohan napisał(a): Myślałem o Tanganice, ale po przeglądzie obsad jakoś bardziej podeszło mi kolorowe Malawi.
Niemniej, póki co postanowiłem zostać przy SA. Oczywiście mam co trzeba do miękkiej wody. Skalary kiedyś przerabiałem, skośnopręgie jakoś do mnie nie przemawiają.

Co masz na myśli z "młodymi" guianami? W sensie, że jak podrosną na tyle, żeby zeżreć neona, wymieniać na młode? Czy, że wychowujące się przy neonach mogłyby się do nich przyzwyczaić?

Kwestia Guianacara i rozpraszacze.

Bez utraty i szwanku na zdrowiu trzymam stado Hemigrammus z Guianacara. Wydaje mi się że neony i moje śmigacze nie odstępują wielkością.  Dodam że samiec Guianacara ma ponad 13 cm.

Mówisz o G. owroewefi z Twojej 375ki?Wink (pokopałem conieco). Jeśli tak, ile ich tam docelowo zostawiłeś, bo wątek tego akwarium został urwany. Jakieś obecne zdjęcia jak to się trzyma?
Pytanie poboczne, czym zbijać pH przy 100% RO?
Troszkę się pozmieniała obsada Tongue ale akwarium nadal to samo. Mam tam teraz 6 szt G. sphenozona i 25 Hemigrammus i 6 szt B. oenolaemus, postaram sie zrobić aktualkę Smile

Ja zakwaszam, jeśli muszę torfem i szyszkami olchy, wszelakim drewnem, korą bębu.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(27-10-2017, 19:40 PM)Zimna Zośka napisał(a): Troszkę się pozmieniała obsada Tongue ale akwarium nadal to samo. Mam tam teraz 6 szt G. sphenozona i 25 Hemigrammus i 6 szt B. oenolaemus, postaram sie zrobić aktualkę Smile

Ja zakwaszam, jeśli muszę torfem i szyszkami olchy, wszelakim drewnem, korą bębu.

No to czekam na akutalkę Wink

pH metr obowiązkowo? Bo testy kropelkowe przy herbacie mają z mojego doświadczenia takie przełożenie, że szkoda mierzyć Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości