• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amazonia Expeditions Peru 2017

#31
Cos tam poogarniałem delikatnie więc opisze krótko pierwsze dwa dni.

Oczywiście wypada zacząć od tego że podróż w tamte strony z Europy a dokładnie z Polski to wielkie wyzwanie. Dwa dni w podróży naprawdę daje sie we znaki. Mega-lotniska w Londynie oraz lotnisko w Limie to trzeba przeżyć Wink 

Lądujemy w Iquitos temperatura o   8,00 rano około 30 stopni i wilgotność bliska 100% powala na ziemię. Od razu człowiekowi cieknie pot wszędzie.
Na lotnisku czekała na nas pani z Amazonia Expeditions. Potem do busa i do hotelu. Hotelik przytulny i czysty. Klima w pokojach. Na zewnątrz gwar hałas , smród , bród itp. Wcześniej gdzieś przeczytałem że Iquitos to najbrzydsze miasto na świecie ... i podpisuje się pod tym ręcami i nogami. Wszędzie tuk-tuki , miliony tuk-tuków , wszędzie spaliny , śmieci , zaczepiający ludzie , przewodnicy za $$$.   Zjedliśmy w jednym a barów śniadanio-obiad , który był smaczny. Później spacer po mieście itp. 
Na drugi dzień wycieczka tuk-tukami na targ . Było tam wszystko , począwszy od ryb , kajmanów , wołowiny , kurczaków  , warzyw , ubrań itp. Wszystko w jednym miejscu. Wszędzie bagno , smród , tłok mnóstwo much. Były robaki z grilla które miałem zjeść ale niestety w takim miejscu nic by mi przez usta nie przeszło.  Oczywiście kilka gatunków rybek które trzymamy w akwariach Smile 
Reszta dnia leniuchowanie , chodzenie po mieście , jedzenie picie itp. Na jednym ze zdjęć widać jak dbają o rzekę , w tym przypadku to zatoka Rio Itaya , do którego wrzucane jest wszystko Sad  Następnego dnia ruszamy do Jungli Papa
Oto kilka fotek ...

   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dzięki za relację ... 
"Wszędzie bagno , smród , tłok mnóstwo much. " - w końcu to miasto w środku dzungli..Smile


Biedne jurupari ...Smile  Przygarnął bym takie ( żywe oczywiście..Smile )


Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Trzeba popatrzeć realnie - mniam Smile

Są ludzie którym każda ryba smakuje jednakowo - a tu takie bogactwo smaków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(09-10-2017, 19:10 PM)galimedes napisał(a): Biedne jurupari ...Smile  Przygarnął bym takie ( żywe oczywiście..Smile )


Pozdrawiam!

Marcin obiecałem Zimnej Zośce że złapie specjalnie dla niego jurupari aby specjalnie dla ciebie zrobił fotorelację , ale niestety nie udało się Smile 


Teo ichnie ryby smakują naprawdę wyjątkowo i smacznie. Jednie jak ryby były mocno duszone i okraszone sokiem z limonki (w nadmiarze) były jak dla mnie niesmaczne. Wszelkie smażone na wysokim oleju były mniamuśne Wink A oc najważniejsze dla mnie to to iż potrafili wyfiletowac tak rybę że mięsa było sporo a w nim żadnej nawet najmniejszej ostki Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie czuliście się jak kanibale? Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(10-10-2017, 16:25 PM)Ramirez Dolores napisał(a): Nie czuliście się jak kanibale? Tongue

Raczej nie, pomimo że czasem ochota była wielka nie pozjadaliśmy się na wzajem Tongue
Żałuje że nie skosztowaliśmy pielęgnic Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
A teraz zapraszam na pierwszy ogarniety film z wycieczki na targ rybny w Iquitos Wink 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Przy naszym hotelu znajdowała się przystań, gdzie co dzień rano przypływały łodzie z rybami.
   
   
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wow! Aż ślinka cieknie jak się patrzy na te rarytasy na targu. Kajmana bym spróbował albo żółwia... eh
Zapach pewnie nie był zbyt zachęcający do zakupów Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ja cały czas mówiłem że zjem robaki grilowane na początku filmu , ale odór , smród i latające muchy niestety ostudziły mój zapał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości