• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Brazylia 2023

#31
Fajnie wyglada taka buszująca banda wilków. Być może nawet pływają tam Hoplerythrinus. Masz jakieś zdjęcia wilków z pod wody ?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(01-11-2023, 13:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): Fajnie wyglada taka buszująca banda wilków. Być może nawet pływają tam Hoplerythrinus. Masz jakieś zdjęcia wilków z pod wody ?

Z tego miejsca nie, woda była mętna, poza tym jakbyśmy weszli do wody to by na pewno uciekły. Spod wody mam zdjęcia tylko Hopliasów (jak na miniaturce filmu).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
O to mi chodziło, czy masz więcej takich jak z miniaturki.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
A teraz miejsce, które było dla mnie najlepszym punktem całej imprezy. W czasie, gdy naszym stateczkiem zatrzymaliśmy się po przeciwnym brzegu Igarape Adaira, gdzie mieści się Pousada Rei da Amazonia (które to miejsce możecie znać, jeżeli śledzicie Projekt Piaba w miediach społecznościowych) i wpłynęliśmy na Igarape Daracua. Poranek spędziliśmy na wędkowaniu, ale przed powrotem nasz kapitan, Eudes, zatrzymał się w miejscu, które nie wyglądało jakoś oszałamiająco. Ale po zanurzeniu się pod wodę od razu zmieniłem zdanie: pod jednym korzeniem siedziało z 10 wyrośniętych (!) Hoplias sp., a wokół nich, poza różnymi sumikami, kręciły się niezliczone, dorosłe pielęgnice: Heros notatus, Uaru amphiacanthoides, Satanoperca lilith, Aequidens pallidus, Lugubria (Crenicichla) lenticulata, a także pojedyncze Hoplarchus psittacus, a bystre oko wypatrzy również Hypseleacara coryphaenoides, dużo rzadszą w akwariach kuzynkę pielęgnicy szmaragdowej. Były też młodociane Cichla temensis.



Woda jak widać była dość mętna, i choć byliśmy tam bardzo krótko, bo chyba nawet nie godzinę, to widoki pod wodą zostaną ze mną na bardzo długo Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 12 Lubię to od:
  • -KUBA-, arsik, Bernard, dzikakuna, galimedes, Martinezio, Papja, Ruki, schmeichel, sensej, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Po tym filmie zmieniłem zdanie na temat zagęszczenia ryb w akwarium ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 2 Lubię to od:
  • galimedes, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(07-11-2023, 09:13 AM)arsik napisał(a): Po tym filmie zmieniłem zdanie na temat zagęszczenia ryb w akwarium ;-)
Ja tak samo, aczkolwiek trzeba wziąć poprawkę na fakt, że była to wyjątkowa susza, i w porze deszczowej miejsca te same ryby mają o wiele, wiele więcej Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
W akwariach cały czas jest pora sucha ;-)))
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
No tak Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Zapraszam do obejrzenia mojej prelekcji o wyprawie nad Rio Negro z październikowego spotkania Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów Smile

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 10 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, jaca303, Martinezio, Papja, Ruki, stefan212020, tomicher, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: tomicher
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości