• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus brasiliensis i Geophagus sp. ‚Red Head Tapajos’

#1
Pytanie do znawcow tematu. Wiem ze to dwa gatunki troche z innych rejonow ale czy beda ze soba w miare w niekonfliktowy sposob wspolzyc w jednym zbiorniku? Akwa to 360 L 130 x 50x 60 /mysle o konfiguracji 1-3  i 1- 3 czyli 8 sztuk razem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(17-09-2017, 17:34 PM)Rivulatus darek napisał(a): Pytanie do znawcow tematu. Wiem ze to dwa gatunki troche z innych rejonow ale czy beda ze soba w miare w niekonfliktowy sposob wspolzyc w jednym zbiorniku? Akwa to 360 L 130 x 50x 60 /mysle o konfiguracji 1-3  i 1- 3 czyli 8 sztuk razem.

Brazylijskie jak się dobiorą w parę to marnie widzę, dwie pozostałe samice. A do drugiego gatunku się nie wypowiem nigdy ich nie miałem.
Ps. Nie zamarły zbiornik na tyle ryb?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-09-2017, 20:29 PM)Kris1984L napisał(a):
(17-09-2017, 17:34 PM)Rivulatus darek napisał(a): Pytanie do znawcow tematu. Wiem ze to dwa gatunki troche z innych rejonow ale czy beda ze soba w miare w niekonfliktowy sposob wspolzyc w jednym zbiorniku? Akwa to 360 L 130 x 50x 60 /mysle o konfiguracji 1-3  i 1- 3 czyli 8 sztuk razem.

Brazylijskie jak się dobiorą w parę to marnie widzę, dwie pozostałe samice. A do drugiego gatunku się nie wypowiem nigdy ich nie miałem.
Ps. Nie zamarły zbiornik na tyle ryb?

No nie jest za duzy ale wlasnie pomyslalem ze ziemki spokojniejsze sa i pogodza sie . Brazylijskie mogla by zostac np para docelowo gdyby agresja byla za duza plus  Tapajosy. Nie wiem wlasnie jak jest u tych gatunkow z ta agresja poza gatunkiem .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Red heady miałem krótki okres a brazylijskich nigdy więc napiszę bazując na opiniach znajomych akwarystów i informacjach zebranych z różnych źródeł. Red heady są zbyt spokojne w porównaniu do brazylijskich. Do tego zbiornika proponowałbym jeden z tych gatunków uwzględniając optymalne parametry wody. A więc na początek proponuję grupkę młodych red head tapajos:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-09-2017, 22:22 PM)schmeichel napisał(a): Red heady miałem krótki okres a brazylijskich nigdy więc napiszę bazując na opiniach znajomych akwarystów i informacjach zebranych z różnych źródeł. Red heady są zbyt spokojne w porównaniu do brazylijskich. Do tego zbiornika proponowałbym jeden z tych gatunków uwzględniając optymalne parametry wody. A więc na początek proponuję grupkę młodych red head tapajos:-)
Parametry w zbiorniku to PH 6,67 kh 3 w porywach do 4,gh 8-10 tak w przyblizeni. Jade na kranowce ktora ma zaraz po kranie odpowiednio 7,2; 4 - 5 ; 8 - 12(tutaj albo testy moze lekko przeklamuja albo rzeczywiscie zmieniaja sie te parametry troche czasami)-
 Podobja mi sie wlasnie jedne i drugie - Samiec brazylijskiej troche mi przypomina Rivulatusa ;-) chociaz nie dorownuje mu kolorami oczywiscie a Tapajosy kolorki fajny ksztalt i zachowanie z tego co obejrzalem na YT i wyczytalem.Chcialem sprobowac takiej troche zupy rybnej po tych moich gatunkowych zbiornikach. Dzieki za odpowiedz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości