• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [576] Ameryka południowa

#71
Ale parkę barlowi zostawileś sobie w 112l czy już całkiem z nich zrezygnowałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
(09-08-2018, 16:25 PM)Łuka$z napisał(a):
(04-08-2018, 10:58 AM)schmeichel napisał(a): Poproszę o aktualizację:-)
Wyleciały barlowi a doszły S.daemon, poza tym w akwarium nic się nie zmieniło Wink

Niezła zmiana kalibru. Wreszcie jakieś porządne ryby ;-). Oczywiście proszę o fotki zbiornika z S. daemon.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Wrzucę coś po powrocie z urlopu, barlowi pływają u laederona, 112 musiała ustąpić miejsca większemu szkiełku Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
W akwarium są 3 dorosłe daemony od laederona , wydaje mi się że są 2 samce i samica z zaczątkiem dziurawicy co widać na filmie , "samce" podzieliły się akwarium po połowie a "samica" jest cały czas przeganiana, czasem flirtuje z jednym samcem ale później znowu bęcki. 
Ktoś chyba tu na forum pisał kiedyś że najgorszy układ to 3 sztuki? W drugim akwarium mam już po kwarantannie 4 młode daemony na oko 10-12 cm i teraz pytanie czy mogę je połączyć w jednym akwa ? Jak nie to czy chociaż przerzucić tą samicę na jakiś czas żeby sobie odpoczęła ? Młode na tym nie ucierpią ? Drugie akwarium 180x60x60
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Piękne ryby Łukasz. Super zaaranżowałeś zbiornik.Demonki nie zjedzą neonów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Witam, ladne demony i podoba mi sie takze wystrój akwa. Polaczenie mlodych demonów ze starymi powinno sie sprawdzic, jednak watpie ze wplynie to na ich zachowanie wobec samicy. Mlode ryby przewaznie sa ignorowane przez dorosle. Powodzenia w hodowli !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
(26-08-2018, 20:47 PM)schmeichel napisał(a): ...Demonki nie zjedzą neonów?
W ogóle nie zwracają na nie uwagi 
(27-08-2018, 21:25 PM)galimedes napisał(a): Witam, ladne demony i podoba mi sie takze wystrój akwa. Polaczenie mlodych demonów ze starymi powinno sie sprawdzic, jednak watpie ze wplynie to na ich zachowanie wobec samicy. Mlode ryby przewaznie sa ignorowane przez dorosle. Powodzenia w hodowli !

Właśnie na Twoją wypowiedź czekałem Smile Czyli jedynym rozwiązaniem na polepszenie jej bytu byłoby wpuszczenie dorosłej ryby? Jest możliwe że ta dziurawica ustąpi czy tak już zostanie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Nie widzę żeby piasek przesiewały, czy robią to szukając pokarmu? Patrząc na dno może trochę za dużo kamieni, ale dla nich to nie powinien być problem przeryć to dno i zasypać wszystko piachem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
(27-08-2018, 21:53 PM)Sloma napisał(a): Nie widzę żeby piasek przesiewały, czy robią to szukając pokarmu? Patrząc na dno może trochę za dużo kamieni, ale dla nich to nie powinien być problem przeryć to dno i zasypać wszystko piachem.
Przesiewają choć faktycznie masz rację, kamienie trochę im przeszkadzają. Wystrój zbiornika nie był robiony pod daemony, za jakiś czas idą do drugiego zbiornika, a tam już na dnie sam piach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Witam, kamienie zostaw, nie przeszkadzją im za bardzo a używają ich do budowy gniazd.. Co do dziurawicy , to gojenie się ran trwa b. długo. Nawet rok .. W tym czasie parametry wody muszą być wzorowe bo inaczej znów się rozwinie. Mam teraz taki przypadek w akwarium, gdzie podczas urlopu zdechła jedna (osłabiona i zamęczona przez uaru ) ryba. U wszystkich biotodom w tym akwarium pojawiła się dziurawica i jedna sztuka nietety padła. Rozwineła się w tydzień a teraz - 4 tygodnie po jedna z ryb ciągle ma duże ślady. Ale powolutku się goją i to najważniejsze.

Tak więc - woda kwaśna ( ph 4-5) , wysoka temp. 30-32 i zero azotanów ( o azotynach nie wspomnę).

Powodzenia!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości