• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wysyłka ryb akwariowych.

#1



Jeżeli ktoś jest zainteresowany, bo nie zawsze jest możliwość wysyłki PKP Smile.


Aha, dostałem fotkę od znajomego, tak wygląda temperatura wody na kolejny dzień Wink:

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie że ci się chce kręcić i nawijać jak katarynka ale Ojciec musi się przyczepić. 
Po pierwsze kiedy wysyłam ryby zawsze worki są opisane w parametry w jakich ryby były trzymane , po drugie data i godzina pakowania.
Po trzecie zachwalasz kordony które są dobrymi workami , ale niestety tylko dla tych mniejszych ryb. Duże ryby które mają już ostrzejsze płetwy bezproblemowo mogą kordona uszkodzić. Po następne kordonów nie.można zapakować w coś dodatkowego aby w razie rozcięcia było to drugie zabezpieczenie. Następnie jak taki karton przygotowywuje to oklejam go z każdej strony ma gotowo i zostawiam tylko miejsce na włożenie ryb i zakładam samą górę do zaklejenia. 
Twoje ryby chyba dostały palpitacji serca kiedy tak przekładałeś karton milion razy. 
Za nożyk znowu wielki minus. 

Poza tym mogę cię słuchać godzinami z bananem na mordzie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
"Po pierwsze kiedy wysyłam ryby zawsze worki są opisane w parametry w jakich ryby były trzymane , po drugie data i godzina pakowania."
Nie martw się Łojciec Big Grin. Parametry pod ramki były przygotowane już wcześniej i wysłane przez internet, bo ryby szły do znajomego, zaraz po zapakowaniu napisałem wiadomość, że za godzine ryby wysyłam Smile. Mimo to, tutaj bardzo dobry patent sprzedałeś- mogłem wspomnieć o opisywaniu worków , bo to super opcja, nie wpadłem Wink.

"Po trzecie zachwalasz kordony które są dobrymi workami , ale niestety tylko dla tych mniejszych ryb. Duże ryby które mają już ostrzejsze płetwy bezproblemowo mogą kordona uszkodzić."
Wspomniałem o tym Tongue. Ryby do 10cm IMO można tak wysyłać, cokolwiek większego/pancernego tylko i wyłącznie osobiście/blabla/PKP/PKS

"Po następne kordonów nie.można zapakować w coś dodatkowego aby w razie rozcięcia było to drugie zabezpieczenie"
Tak samo Big Grin. Powiedziałem, że minusem tych worków jest to, że nie możemy ich zapakować np. podwójnie, ale, że są na tyle wytrzymałe, że mi się nie pęknięcie nie zdarzyło.


Właśnie nawet sam się przeraziłem jak to wygląda na tym przyspieszeniu 4x, bo wygląda jakbym tą paczką rzucał, a rzeczywiście to z tą paczką się jak z jajkiem się obchodziłem Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak mówiłeś to w niektórych momentach byłem zdanie wcześniej przed tobą więc mogło mi umknąć Smile poza tym na fonie jestem a w kopalni głośno Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim zdaniem opisywanie parametrów wody i daty wysyłki na worku jest zbędne. Uważam tak ponieważ kupując ryby wymieniamy odpowiednio wzecześniej ze sprzedającym informację  o tym w jakich warunkach żyją i jakie są dla nich optymalne. Data i inne szczegóły mogą być ustalone wcześniej za pomocą chociażby emaila czy smsa. Cały instruktaż oczywiście na plus:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości