• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hoplias curupira vs hoplias aimara

#1
Panowie czy ktoś z Was miał styczność z tymi 2 gatunkami???

Jak duże rośnie to w akwarium, zachowania zwyczaje, agresywność itp itd.

Im więcej info najlepiej z doświadczenia tym lepiej.



Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(07-09-2017, 20:03 PM)matti1982 napisał(a): Panowie czy ktoś z Was miał styczność z tymi 2 gatunkami???

Jak duże rośnie to w akwarium, zachowania zwyczaje, agresywność itp itd.

Im więcej info najlepiej z doświadczenia tym lepiej.



Pozdrawiam

Hoplias curupira miałem i jak na Hopka to jest dość spokojny (albo takie mi sie trafiły osobniki). H. aimara miałem kiedyś, ale bardzo krótko więc nie powiem za wiele w temacie. Z tego co wiem od tych co go mieli jest agresywny.
Obecnie mam u siebie od lutego tego roku H. australis. I dwa osobniki wykazują taką można powiedzieć nadpobudliwość, wiekszą agresję. Dwie ryby mam w jednym akwarium. Jak je wpuszczałem to oba miały taką samą wielkość i obecnie ten bardziej agresywny ma około 18-19cm, a ten bardziej spoległy 16-17cm. W drugim akwarium również była dwa, ale musiałem je rozdzielić.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(08-09-2017, 09:00 AM)arsik napisał(a):
(07-09-2017, 20:03 PM)matti1982 napisał(a): Panowie czy ktoś z Was miał styczność z tymi 2 gatunkami???

Jak duże rośnie to w akwarium, zachowania zwyczaje, agresywność itp itd.

Im więcej info najlepiej z doświadczenia tym lepiej.



Pozdrawiam

Hoplias curupira miałem i jak na Hopka to jest dość spokojny (albo takie mi sie trafiły osobniki). H. aimara miałem kiedyś, ale bardzo krótko więc nie powiem za wiele w temacie. Z tego co wiem od tych co go mieli jest agresywny.
Obecnie mam u siebie od lutego tego roku H. australis. I dwa osobniki wykazują taką można powiedzieć nadpobudliwość, wiekszą agresję. Dwie ryby mam w jednym akwarium. Jak je wpuszczałem to oba miały taką samą wielkość i obecnie ten bardziej agresywny ma około 18-19cm, a ten bardziej spoległy 16-17cm. W drugim akwarium również była dwa, ale musiałem je rozdzielić.
A jeśli można wiedzieć w jakim akwarium je trzymasz?? i czy są same czy jeszcze jakieś inne ryby z nimi pływają???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak je przywiozłem z Urugwaju to miały gdzieś około 4-5cm i trzymałem je wszystkie razem, potem w miarę wzrostu rozdzielałem je, a teraz mam je w akwariach w takim układzie 1, 1, 1+1. Akwarium im większe tym lepsze. Inne ryby mogą być byle nie zmieściły się do pyska Hopliasowi. Ogólnie ryba bardzo kontaktowa, poznająca(?) właściciela i lubi dobrze zjeść Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(11-09-2017, 08:36 AM)arsik napisał(a): Jak je przywiozłem z Urugwaju to miały gdzieś około 4-5cm i trzymałem je wszystkie razem, potem w miarę wzrostu rozdzielałem je, a teraz mam je w akwariach w takim układzie 1, 1, 1+1. Akwarium im większe tym lepsze. Inne ryby mogą być byle nie zmieściły się do pyska Hopliasowi. Ogólnie ryba bardzo kontaktowa, poznająca(?) właściciela i lubi dobrze zjeść Wink
To podobnie jak ja też lubię dobrze zjeść Smile. Ciekawe rybcie nie ma co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości