• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak samodzielnie wykonać komin TLH, czyli idealny napęd do filtra hamburskiego.

#1
Obiecałem kiedyś na forum już ten poradnik, ale straciłem pliki Tongue. Teraz znowu dorabiałem kominy, więc przy okazji coś tam nagrałem Wink.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super film. Gdzie kupiłeś takie kolanko? Ja w castoramie trafiłem tylko na takie krótkie, "prostokątne", które pewnie są mniej efektywne. Co do cyjanoakrylu to będę musiał skopiować, używałem silikonu i to był błąd, już jedno połączenie musiałem naprawiać.

Co do łączników do wężyków, to czasem potrzeba jest zastosować coś o kącie 90 stopni - jeżeli nie ma się dostępu do typowych takich kolanek t, można kupić łączniki "T", i jedną odnogę odciąć/zgrzać/zalepić Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Papja łapka w górę zostawiona ale opier... ci sie należy Wink
Nie mogłem patrzeć jak władasz nożykiem bez oprawki , jak chcesz to z chęcią Ci zasponsoruje żebyś w następnych filmach sobie czasem krzywdy nie zrobił Paluszkiem
Daj namiary gdzie wszystkie materiały kupiłeś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja też używałem kolanek 90 stopni najpierw, bo są wygodniejsze, ale teraz mi się skończyły Tongue.

Oprawę do tapeciaka gdzieś posiałem i znaleźć nie mogłem Big Grin...

To są rurki nie do wody, tylko do kabli, ja je zakupiłem tutaj:
http://allegro.pl/kolanko-sztywne-22-bia...25965.html

Złączki do wężyków 4/6mm kupiłem na aliexpress, a uszczelki w pierwszym lepszym sklepie z hydrauliką- szukałem po prostu przez odpowiednią średnicę wewnętrzną Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A widzisz jakąś różnice między jednymi kolanami a drugimi? Chodzi mi o wydajność komina?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Te moje, pewnie dlatego, że są bardziej obłe, wydają się być dużo bardziej wydajne- zresztą, wszelkie "komercyjne" kominy na sprzedaż są na takich robione Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-09-2017, 13:24 PM)Papja napisał(a): Te moje, pewnie dlatego, że są bardziej obłe, wydają się być dużo bardziej wydajne- zresztą, wszelkie "komercyjne" kominy na sprzedaż są na takich robione Smile.
Właśnie dlatego pytałem, w takim razie będę wymieniał za jakiś czas - przy okazji popoprawiam silikon kropelką.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jaki można uzyskać przeplyw tego cuda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To zależy od długości rury, ilości powietrza wtłaczanego i głębokości na jaką zanurzymy. Widziałem gdzieś obliczenia, ale ja to robię na oko Wink. W akwarium 100x60x40cm taki hamburg z 1 kominem TLH u mnie spokojnie wystarcza.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W mniejszych akwariach można zrobić krótszy pionowy element rurki i wcisnąć ją do zwykłej gąbki filtracyjnej - sprawdziłem i działa Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości