Odpowiedz 
Przywry?
09-09-2017, 20:52 PM
Post: #21
RE: Przywry?
(04-09-2017 12:23 PM)as400 napisał(a):  No właśnie ze względu na cykl rozwojowy wszystkich znanych przedstawicieli Dactylogyrus, bo to jego najtrudniej zwalczyć, uważam, że korzystniej jest podawać stale przez 5-8 dni.
W temperaturze 22 stopnie cykl życiowy zamyka się w max 8 dniach. A my zwykle w akwariach mamy około 25-27 stopni zatem ten cykl także będzie krótszy.

Lek przyszedł,pierwsza dawka podana i teraz się zastanawiam ,którą opcję leczenia wybrać... Napisałeś,że uważasz za korzystniejsze stałe podawanie leku przez 5-8 dni, a powiedz stosowałeś takie leczenie czy to tylko przypuszczenia? Bo wszystkie opisy leczenia jakie znalazłem w necie to właśnie schemat jak podał Ruki. Czy przy "Twoim" sposobie leczenia też trzeba zrobić drugą turę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 23:24 PM
Post: #22
RE: Przywry?
(09-09-2017 20:52 PM)Mario 81 napisał(a):  Lek przyszedł,pierwsza dawka podana i teraz się zastanawiam ,którą opcję leczenia wybrać... Napisałeś,że uważasz za korzystniejsze stałe podawanie leku przez 5-8 dni, a powiedz stosowałeś takie leczenie czy to tylko przypuszczenia? Bo wszystkie opisy leczenia jakie znalazłem w necie to właśnie schemat jak podał Ruki. Czy przy "Twoim" sposobie leczenia też trzeba zrobić drugą turę?


Stosowałem takie leczenie kilka razy. 1 dzień 15ml na 100 litrów a potem codziennie 5ml na 100 litrów przez kolejne 6 dni (bez podmianek). Z tym, że od razu zaznaczam, że za każdym razem robiłem to w akwarium bez podłoża, roślin czy korzeni.
W ogólnym jest niestety bardzo ciężko zwalczyć przywry (szczególnie Dactylogyrus). I jak pisałem wcześniej - ludzie podają już nawet przez 21 dni i dłużej  żeby się ich pozbyć.
Ale może Tobie się uda. Czego Ci oczywiście życzę.

--------------------------------
http://ourboxers.pl
https://wawarium.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2019, 17:43 PM
Post: #23
RE: Przywry?
Witam ,czy MLP można stosować w Malawi (Ph-8 ,twardość - 22 n), Mam taki problem że moje pyski od czasu do czasu (na zmianę) wariują, zaczynają nerwowo pływać po akwarium i ocierać się łukami skrzelowymi o podłoże ,podejżewam przywry skrzelowe... Po za tym wszystko z nimi w porządku, pływają ,jedzą i pieknie wyglądają.Rozważam też Microbe-lift Herbatan  pomóżcieMicrobe Lift; Artemis i HerbtanaM icrobe Lift; Artemis i Herbtana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe