• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przywry?

#21
(04-09-2017, 12:23 PM)as400 napisał(a): No właśnie ze względu na cykl rozwojowy wszystkich znanych przedstawicieli Dactylogyrus, bo to jego najtrudniej zwalczyć, uważam, że korzystniej jest podawać stale przez 5-8 dni.
W temperaturze 22 stopnie cykl życiowy zamyka się w max 8 dniach. A my zwykle w akwariach mamy około 25-27 stopni zatem ten cykl także będzie krótszy.

Lek przyszedł,pierwsza dawka podana i teraz się zastanawiam ,którą opcję leczenia wybrać... Napisałeś,że uważasz za korzystniejsze stałe podawanie leku przez 5-8 dni, a powiedz stosowałeś takie leczenie czy to tylko przypuszczenia? Bo wszystkie opisy leczenia jakie znalazłem w necie to właśnie schemat jak podał Ruki. Czy przy "Twoim" sposobie leczenia też trzeba zrobić drugą turę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(09-09-2017, 20:52 PM)Mario 81 napisał(a): Lek przyszedł,pierwsza dawka podana i teraz się zastanawiam ,którą opcję leczenia wybrać... Napisałeś,że uważasz za korzystniejsze stałe podawanie leku przez 5-8 dni, a powiedz stosowałeś takie leczenie czy to tylko przypuszczenia? Bo wszystkie opisy leczenia jakie znalazłem w necie to właśnie schemat jak podał Ruki. Czy przy "Twoim" sposobie leczenia też trzeba zrobić drugą turę?


Stosowałem takie leczenie kilka razy. 1 dzień 15ml na 100 litrów a potem codziennie 5ml na 100 litrów przez kolejne 6 dni (bez podmianek). Z tym, że od razu zaznaczam, że za każdym razem robiłem to w akwarium bez podłoża, roślin czy korzeni.
W ogólnym jest niestety bardzo ciężko zwalczyć przywry (szczególnie Dactylogyrus). I jak pisałem wcześniej - ludzie podają już nawet przez 21 dni i dłużej  żeby się ich pozbyć.
Ale może Tobie się uda. Czego Ci oczywiście życzę.
--------------------------------
http://ourboxers.pl
https://wawarium.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Witam ,czy MLP można stosować w Malawi (Ph-8 ,twardość - 22 n), Mam taki problem że moje pyski od czasu do czasu (na zmianę) wariują, zaczynają nerwowo pływać po akwarium i ocierać się łukami skrzelowymi o podłoże ,podejżewam przywry skrzelowe... Po za tym wszystko z nimi w porządku, pływają ,jedzą i pieknie wyglądają.Rozważam też Microbe-lift Herbatan  pomóżcieMicrobe Lift; Artemis i HerbtanaM icrobe Lift; Artemis i Herbtana
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Cześć, czy preparat MLP działa na obydwa rodzaje przywr ?

- przywry skrzelowe dactylogyrus (jajorodne).

- przywry skórne gyrodactylus (żyworodne).


Pozdrawiam serdecznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • Nautilus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Nautilus
#26
Dzięki Ruki za pomoc.  [Obrazek: okok.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości