Odpowiedz 
Ryby z innej beczki
30-08-2017, 10:46 AM
RE: Ryby z innej beczki
Dokładnie, zależy w którym Miejscu w kraju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2017, 12:25 PM
Poludnie i zachód Norwegii ma niewiele mniejszą średnią temperaturę w porównaniu do północnej Polski. Bliskość oceanu zapewnia im mniejszą amplitudę.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 24 gatunków ryb, z czego pielęgnic 12

pozdrawiam, Łukasz
31-08-2017, 10:45 AM
Jak jest cieplej to są większe możliwości. Latynos fajne kotniki sobie z płytek pokleił. Ma też kilka "beczek":

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
16-04-2018, 10:30 AM
Patrząc na pogodę i na to, że Galimedes już baniak wystawił na dwór myślę, że można już odświeżyć temat Smile.

U mnie, z tego powodu, że Dario dario mi podpadły i oprócz zjadania narybku Neoheterandia zaczęły mi męczyć młode raczki poszły już na wygnanie- na balkon do kastry 90l Big Grin. Jak na 2+1 mają pełno miejsca, więc może na jesień wyłowię je już z narybkiem.

Fajną opcją, a przede wszystkim tanią, są baseny dla dzieci- ja dluższy czas trzymałem swoje ryby w sezonie właśnie w basenach. Niestety stare baseny już się rozpłynęły, bo jak stoją od wiosny do jesieni to się zużywają, ale jako, że nowe kosztują grosze(około 20-25zł) to w tym roku zamierzam kupić nowe i przenieść kilka gatunków na dwór Wink.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
16-04-2018, 10:51 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2018 10:52 AM przez dzikakuna.)
Baseny są płytkie i koty mogą polować na ryby. I ani wygląda to ładnie na podwórku, ani to bezpieczne. Woda dość łatwo może wraz z rybami wylać się na trawnik. Jeśli masz gdzie rozstawić taki basen, to znaczy że masz miejsce na sadzawkę. Ładniej ją można zagospodarować tak żeby nie straszyła.

No i amplitudy dobowe są duże....

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
16-04-2018, 11:30 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2018 13:46 PM przez adams2121.)
A nie prościej wykopać małe oczka - i w nich trzymać ryby .
Jako dziecko , robiłem kiedyś  na wiosnę oczko i na podrywke z rzeczki obok kilka rybek spokojnie do jesieni przeżywało.
16-04-2018, 12:07 PM
Witam, dużo myślałem o tym czy nie zrobić "porządnego " oczka wodnego i tam nie wpuścić ryb ale.... jako akwarysta mam głód podglądania rybek , ich zachowania , kolorów , i w ogóle tego co się dzieje w zbiorniku wodnym. Dlatego szklana tafla jest niezastąpiona, na chyba że miałbym kamerkę w oczku ale szybko porosła by glonami....

W akwarium mogą to wszystko obserwowac siedząc i popijając zimny napój. Z góry ryby są mało widoczne i z tej perspektywy nie widać za dużo... Zamierzam w tym roku postawić jeszcze jedno akwarium, ale zobaczę jak z czasem...

Satanoperca lilith ,S. acuticeps ,S. jurupari(rio Tocantins),S.jurupari (Peru), Biotodoma wavrini,B. sp.Retroculus lapidifer, Uaru fernandezyepezi, Gymnogeophagus sp.,Pyrrhulina australis ,Parosphromenus.sp "bintan",P. anjunganensis, P.linkei P.quindencim,P.harveyi,P.parvulus
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-04-2018, 12:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2018 12:15 PM przez novi.)
(16-04-2018 11:30 AM)adams2121 napisał(a):  A nie prościej wykopać małe oczka - i w nich trzymać ryby .
Jako dziecko , robiłem kiedyś  na wiosnę oczko i na podrywke z rzeczki obok kilka rybek spokojnie do jesieni przeżywało.
I nie prościej, i nie lepiej. W oczku (nawet wyłożone folią) cały syfek będzie się sypał - poniżej poziomu gruntu, i po chwili mamy wszelkie żyjątka tam włącznie z pijawkami przyniesionymi przez kaczki.
A i ryby tam, jak czaple się zwiedzą to długiego żywota nie mają.

(16-04-2018 12:07 PM)galimedes napisał(a):  Witam, dużo myślałem o tym czy nie zrobić "porządnego " oczka wodnego i tam nie wpuścić ryb ale.... jako akwarysta mam głód podglądania rybek , ich zachowania , kolorów , i w ogóle tego co się dzieje w zbiorniku wodnym. Dlatego szklana tafla jest niezastąpiona

widziałem w oczku akwa do góry dnem wystające sporo nad powierzchnię i rybcie co tam wpływały widać dobrze :-)

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
16-04-2018, 16:09 PM
Pamietaj Kuna, że ja mówię tutaj o trzymaniu ryb egzotycznych, które na jesień trzeba odłowić Wink. Problem amplitudy jest taki sam jak w wypadku Twojego patentu z kastrą, a nawet mniejszy, bo wody jest kilka razy więcej Wink. Co do kotów- to prędzej kot wyłapie ryby z sadzawki, która ma łagodne zejście, niż z basenu z pionowymi ściankami wystającymi ponad poziom ziemi. 

Baseny są a) wygodne i szybkie do postawienia, b) łatwo z nich wyłapać ryby, c) dowolnie możemy je przenosić. A można je ustawić nawet na tarasie czy balkonie- jak ktoś ma duży balkon. Nie stawiamy ich na słońcu i wszystko jest ok Smile.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
16-04-2018, 20:29 PM
Warto dodać, że w kaście można zrobić "łokienko", ło takie:

Choć osobiście wolałbym coś w ten deseń:

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe