• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ryby z innej beczki

#11
Dokładnie, zależy w którym Miejscu w kraju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Poludnie i zachód Norwegii ma niewiele mniejszą średnią temperaturę w porównaniu do północnej Polski. Bliskość oceanu zapewnia im mniejszą amplitudę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jak jest cieplej to są większe możliwości. Latynos fajne kotniki sobie z płytek pokleił. Ma też kilka "beczek":
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Patrząc na pogodę i na to, że Galimedes już baniak wystawił na dwór myślę, że można już odświeżyć temat Smile.


U mnie, z tego powodu, że Dario dario mi podpadły i oprócz zjadania narybku Neoheterandia zaczęły mi męczyć młode raczki poszły już na wygnanie- na balkon do kastry 90l Big Grin. Jak na 2+1 mają pełno miejsca, więc może na jesień wyłowię je już z narybkiem.

Fajną opcją, a przede wszystkim tanią, są baseny dla dzieci- ja dluższy czas trzymałem swoje ryby w sezonie właśnie w basenach. Niestety stare baseny już się rozpłynęły, bo jak stoją od wiosny do jesieni to się zużywają, ale jako, że nowe kosztują grosze(około 20-25zł) to w tym roku zamierzam kupić nowe i przenieść kilka gatunków na dwór Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Baseny są płytkie i koty mogą polować na ryby. I ani wygląda to ładnie na podwórku, ani to bezpieczne. Woda dość łatwo może wraz z rybami wylać się na trawnik. Jeśli masz gdzie rozstawić taki basen, to znaczy że masz miejsce na sadzawkę. Ładniej ją można zagospodarować tak żeby nie straszyła.


No i amplitudy dobowe są duże....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A nie prościej wykopać małe oczka - i w nich trzymać ryby .
Jako dziecko , robiłem kiedyś  na wiosnę oczko i na podrywke z rzeczki obok kilka rybek spokojnie do jesieni przeżywało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam, dużo myślałem o tym czy nie zrobić "porządnego " oczka wodnego i tam nie wpuścić ryb ale.... jako akwarysta mam głód podglądania rybek , ich zachowania , kolorów , i w ogóle tego co się dzieje w zbiorniku wodnym. Dlatego szklana tafla jest niezastąpiona, na chyba że miałbym kamerkę w oczku ale szybko porosła by glonami....

W akwarium mogą to wszystko obserwowac siedząc i popijając zimny napój. Z góry ryby są mało widoczne i z tej perspektywy nie widać za dużo... Zamierzam w tym roku postawić jeszcze jedno akwarium, ale zobaczę jak z czasem...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(16-04-2018, 11:30 AM)adams2121 napisał(a): A nie prościej wykopać małe oczka - i w nich trzymać ryby .
Jako dziecko , robiłem kiedyś  na wiosnę oczko i na podrywke z rzeczki obok kilka rybek spokojnie do jesieni przeżywało.
I nie prościej, i nie lepiej. W oczku (nawet wyłożone folią) cały syfek będzie się sypał - poniżej poziomu gruntu, i po chwili mamy wszelkie żyjątka tam włącznie z pijawkami przyniesionymi przez kaczki.
A i ryby tam, jak czaple się zwiedzą to długiego żywota nie mają.

(16-04-2018, 12:07 PM)galimedes napisał(a): Witam, dużo myślałem o tym czy nie zrobić "porządnego " oczka wodnego i tam nie wpuścić ryb ale.... jako akwarysta mam głód podglądania rybek , ich zachowania , kolorów , i w ogóle tego co się dzieje w zbiorniku wodnym. Dlatego szklana tafla jest niezastąpiona

widziałem w oczku akwa do góry dnem wystające sporo nad powierzchnię i rybcie co tam wpływały widać dobrze :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Pamietaj Kuna, że ja mówię tutaj o trzymaniu ryb egzotycznych, które na jesień trzeba odłowić Wink. Problem amplitudy jest taki sam jak w wypadku Twojego patentu z kastrą, a nawet mniejszy, bo wody jest kilka razy więcej Wink. Co do kotów- to prędzej kot wyłapie ryby z sadzawki, która ma łagodne zejście, niż z basenu z pionowymi ściankami wystającymi ponad poziom ziemi. 

Baseny są a) wygodne i szybkie do postawienia, b) łatwo z nich wyłapać ryby, c) dowolnie możemy je przenosić. A można je ustawić nawet na tarasie czy balkonie- jak ktoś ma duży balkon. Nie stawiamy ich na słońcu i wszystko jest ok Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Warto dodać, że w kaście można zrobić "łokienko", ło takie:


Choć osobiście wolałbym coś w ten deseń:
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości