• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] Amazon - testy

#31
(20-08-2017, 21:39 PM)lidiotka napisał(a): LEDy z linka 3. miały w zamyśle "dawać czadu" natomiast te z 1. dawać max. światła przy min. poborze mocy. Jestem z nich zadowolona. Działają od lutego i na razie nic się nie przepaliło. Podłączone są do zasilacza 200W.
Tym razem nie chciało mi się bawić w PowerLedy, bo nie chciało mi się tyle lutować, ale jeśli chcesz bardziej customowe rozwiązanie i też chyba bardziej energooszczędne, to możesz się pobawić z pojedynczymi diodami power led. Są dostępne w szerokiej rozpiętości barwowej. Tyle, że się mocno grzeją. Miałam takie np. full spectrum dla roślin - wtedy to hulały Smile


Ja nie mam dużo roślin,a te które mam nie potrzebują dużo światła więc rozmieściłem moduły trzy ledowe tylko nad roślinami. Lubię ciemniejszy klimat i oświetlenie puntkowe w akwa. Więc jeśli nic nie będzie się przepalało to nie będę zmieniał,ale jeśli sytuacja się powtórzy to dzięki Tobie mam ciekawą alternatywę.
Piękna tęczanka wernera.
Co do ochotki to ja również podaję, ryby za nią przepadają,więc co robićHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(21-08-2017, 19:53 PM)Mario 81 napisał(a):
(20-08-2017, 21:39 PM)lidiotka napisał(a): LEDy z linka 3. miały w zamyśle "dawać czadu" natomiast te z 1. dawać max. światła przy min. poborze mocy. Jestem z nich zadowolona. Działają od lutego i na razie nic się nie przepaliło. Podłączone są do zasilacza 200W.
Tym razem nie chciało mi się bawić w PowerLedy, bo nie chciało mi się tyle lutować, ale jeśli chcesz bardziej customowe rozwiązanie i też chyba bardziej energooszczędne, to możesz się pobawić z pojedynczymi diodami power led. Są dostępne w szerokiej rozpiętości barwowej. Tyle, że się mocno grzeją. Miałam takie np. full spectrum dla roślin - wtedy to hulały Smile



Ja nie mam dużo roślin,a te które mam nie potrzebują dużo światła więc rozmieściłem moduły trzy ledowe tylko nad roślinami. Lubię ciemniejszy klimat i oświetlenie puntkowe w akwa. Więc jeśli nic nie będzie się przepalało to nie będę zmieniał,ale jeśli sytuacja się powtórzy to dzięki Tobie mam ciekawą alternatywę.
Piękna tęczanka wernera.
Co do ochotki to ja również podaję, ryby za nią przepadają,więc co robićHaha
Taaa, no właśnie Smile

(21-08-2017, 21:14 PM)lidiotka napisał(a):
(21-08-2017, 19:53 PM)Mario 81 napisał(a):
(20-08-2017, 21:39 PM)lidiotka napisał(a): LEDy z linka 3. miały w zamyśle "dawać czadu" natomiast te z 1. dawać max. światła przy min. poborze mocy. Jestem z nich zadowolona. Działają od lutego i na razie nic się nie przepaliło. Podłączone są do zasilacza 200W.
Tym razem nie chciało mi się bawić w PowerLedy, bo nie chciało mi się tyle lutować, ale jeśli chcesz bardziej customowe rozwiązanie i też chyba bardziej energooszczędne, to możesz się pobawić z pojedynczymi diodami power led. Są dostępne w szerokiej rozpiętości barwowej. Tyle, że się mocno grzeją. Miałam takie np. full spectrum dla roślin - wtedy to hulały Smile




Ja nie mam dużo roślin,a te które mam nie potrzebują dużo światła więc rozmieściłem moduły trzy ledowe tylko nad roślinami. Lubię ciemniejszy klimat i oświetlenie puntkowe w akwa. Więc jeśli nic nie będzie się przepalało to nie będę zmieniał,ale jeśli sytuacja się powtórzy to dzięki Tobie mam ciekawą alternatywę.
Piękna tęczanka wernera.
Co do ochotki to ja również podaję, ryby za nią przepadają,więc co robićHaha
Taaa, no właśnie Smile
Jeśli nie potrzebujesz dużo lumenów/litr Wink jeszcze możesz pomyśleć o kilku Power ledach kilkuwatowych np. 3W czy 5W i dać je tylko nad roślinami; albo są też takie moduły COB, np. https://pl.aliexpress.com/item/Freeshipp...280.ScYSW1
tu akurat wersja full spectrum.

(21-08-2017, 21:14 PM)lidiotka napisał(a):
(21-08-2017, 19:53 PM)Mario 81 napisał(a):
(20-08-2017, 21:39 PM)lidiotka napisał(a): LEDy z linka 3. miały w zamyśle "dawać czadu" natomiast te z 1. dawać max. światła przy min. poborze mocy. Jestem z nich zadowolona. Działają od lutego i na razie nic się nie przepaliło. Podłączone są do zasilacza 200W.
Tym razem nie chciało mi się bawić w PowerLedy, bo nie chciało mi się tyle lutować, ale jeśli chcesz bardziej customowe rozwiązanie i też chyba bardziej energooszczędne, to możesz się pobawić z pojedynczymi diodami power led. Są dostępne w szerokiej rozpiętości barwowej. Tyle, że się mocno grzeją. Miałam takie np. full spectrum dla roślin - wtedy to hulały Smile




Ja nie mam dużo roślin,a te które mam nie potrzebują dużo światła więc rozmieściłem moduły trzy ledowe tylko nad roślinami. Lubię ciemniejszy klimat i oświetlenie puntkowe w akwa. Więc jeśli nic nie będzie się przepalało to nie będę zmieniał,ale jeśli sytuacja się powtórzy to dzięki Tobie mam ciekawą alternatywę.
Piękna tęczanka wernera.
Co do ochotki to ja również podaję, ryby za nią przepadają,więc co robićHaha
Taaa, no właśnie Smile


(21-08-2017, 21:14 PM)lidiotka napisał(a):
(21-08-2017, 19:53 PM)Mario 81 napisał(a): Ja nie mam dużo roślin,a te które mam nie potrzebują dużo światła więc rozmieściłem moduły trzy ledowe tylko nad roślinami. Lubię ciemniejszy klimat i oświetlenie puntkowe w akwa. Więc jeśli nic nie będzie się przepalało to nie będę zmieniał,ale jeśli sytuacja się powtórzy to dzięki Tobie mam ciekawą alternatywę.
Piękna tęczanka wernera.
Co do ochotki to ja również podaję, ryby za nią przepadają,więc co robićHaha
Taaa, no właśnie Smile
Jeśli nie potrzebujesz dużo lumenów/litr Wink jeszcze możesz pomyśleć o kilku Power ledach kilkuwatowych np. 3W czy 5W i dać je tylko nad roślinami; albo są też takie moduły COB, np. https://pl.aliexpress.com/item/Freeshipp...280.ScYSW1
tu akurat wersja full spectrum.
https://www.aliexpress.com/item/Freeship...277.vrnZwh

(21-08-2017, 18:03 PM)mimo12 napisał(a): Jakoś jednak bym je w twardszych trzymał. Może to tylko moje widzimisię. Tongue
Moja woda nie jest aż taka miękka na jaką wygląda Smile Parametry staram się dobrać takie, aby wszystkie gatunki miały je w swoim zakresie "ulubionym". A akarom chyba nie najgorzej skoro cały czas się trą i mają młode Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Mimo, pulchery to zakres wód od BW do WW Wink. A to w jakiej wodzie czuja sie najlepiej widać podczas rozmnażania- w miękkiej i kwaśnej narybku lęgnie się zdecydowanie więcej i więcej przeżywa pierwsze krytyczne dni Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Widać, że doświadczenie bije na głowę teorię. Wink
Te ryby od zawsze mi się z CA kojarzyły. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
No to mnie pulchery zaskoczyły: zawsze miały swój kamyczek, a tu proszę - nowy wystrój z liści przypadł do gustu. Liść dębu cały oklejony ikrą Smile Ciekawe czy tym razem będzie sukces, bo ostatnio samcowi się zebrało na amory i zamiat pilnować młodych chciał jeszcze raz się miziać.
Zdjęcie niestety kiepskie, wiem....
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
jeśli chcesz sterownik TC-420 to najlepiej tylko paski LED. Sam mam ten sterownik. Świetna sprawa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No tak, chciałam się pobawić w jakieś wschody i zachody. Nawet już miałam zamówiony ten sterownik z Chin, ale listonosz nie zostawił awizo i paczka wróciła do nadawcy.Dodgy A teraz wyszła nowa wersja TC421, sterowana przez WiFi Rotfl Może w tę zainwestuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(23-08-2017, 14:27 PM)cichy24pl napisał(a): jeśli chcesz sterownik TC-420 to najlepiej tylko paski LED. Sam mam ten sterownik. Świetna sprawa.


Power led  też na nim spokojnie się da sterować. Smile więc nie ma się co ograniczać do pasków.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
A czy modułe led np takie http://allegro.pl/modul-samsung-goq-led-...06996.html też obsłuży?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(23-08-2017, 20:14 PM)Mario 81 napisał(a): A czy modułe led np takie http://allegro.pl/modul-samsung-goq-led-...06996.html też obsłuży?
Tak
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości