• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] Amazon - testy

#51
Bo bez trypaflawiny pleśniały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
No tak ale ikra tylko????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Tak, ikra pleśniała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Obie metody zabezpieczania ikry (trypaflawina i błękit metylenowy) są bardzo stare i mają tyle samo przeciwników co zwolenników głęboko wierzących , że bardzo to pomaga. Praktyka jednak pokazuje , że w naszej amatorskiej hodowli , nie koniecznie nastawionej na dużą ilość narybku , bez zabezpieczenia można doprowadzić do zadowalającego liczebnie wylęgu. Co do karmienia narybku skalarów są tacy którzy przez pierwsze 7-10 dni od rozpoczęcia przyjmowania pokarmu, pozostawiają na noc słabe światło . Sprawdziłem to i faktycznie odchowuje się więcej młodych w porównaniu do zbiorników z całkowicie wyłączonym na noc oświetleniem. Podstawą dobrego wylęgu zawsze są silni i płodni rodzice oraz wysokiej jakości woda , odpowiednia dla danego gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(05-12-2017, 16:09 PM)lidiotka napisał(a): Tak, ikra pleśniała.
u mnie zauważyłem, że zawsze przed samym wylęgiem często ikra pokrywa się pleśnią a mimo to larwy się wylęgają, oczywiście pod opieką rodziców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Z tym światłem to ciekawe, muszę spróbować. Ja miałam na razie tylko ze 3 tarła, z czego 2 zostawiłam rodzicom to zeżarli, 1 spleśniało (bez rodziców) i teraz pierwszy sukces. Niemniej światło mialam wyłączone więc młode mogły być za mało ruchawe przez to.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Macie jeszcze jakieś tipy jak najskuteczniej usuwać syfek z dna, aby nie zaciągać larw?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
(05-12-2017, 22:11 PM)lidiotka napisał(a): Z tym światłem to ciekawe, muszę spróbować. Ja miałam na razie tylko ze 3 tarła, z czego 2 zostawiłam rodzicom to zeżarli, 1 spleśniało (bez rodziców) i teraz pierwszy sukces. Niemniej światło mialam wyłączone  więc młode mogły być za mało ruchawe przez to.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


Macie jeszcze jakieś tipy jak najskuteczniej usuwać syfek z dna, aby nie zaciągać larw?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
przez 3dni od wylęgu jeszcze nie pływają. a co do syfku ja w akwarium z kakadu mam go sporo i jakoś im to nie przeszkadza. Ewentualnie cienki wężyk np. taki jak do brzęczyków, ale to syzyfowa praca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Ok. Póki co od pierwszego odsiewu strata jednej sztuki. Pływają, przeszukują syfek na okazję czegoś do zjedzenia. Jest ich ok. 30 na oko.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(23-08-2017, 15:53 PM)lidiotka napisał(a): No tak, chciałam się pobawić w jakieś wschody i zachody. Nawet już miałam zamówiony ten sterownik z Chin, ale listonosz nie zostawił awizo i paczka wróciła do nadawcy.Dodgy A teraz wyszła nowa wersja TC421, sterowana przez WiFi Rotfl Może w tę zainwestuję.

Też się zastanawiam nad tym wifi.
Myślałem sobie po co mi sterowanie po wifi, przecież raz zaprogramuję i tyle, a jak będzie trzeba coś zmienić "raz na ruski rok" to podłączę kompa.
Niby tak, ale znalazłem taki argument za wifi, czasami jak mam gości w domu, którzy przychodzą akurat na koniec rybiego dnia to można by ten dzień wydłużyć o 1-2h, żeby inni też mogli pooglądać moją herbatkę Wink zrobić to można przez apkę na telefon Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Tak, albo zrobić szybką prezentację gościom, jakie mamy bajeranckie oświetlenie (jest tam taka opcja "Play" z szybkim odtworzeniem całej doby) :-p

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Aha. Zapomniałam wspomnieć, że już przyszedł mi ten sterownik i jest czad!

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości