• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] Amazon - testy

#1
150x40x50
Filtracja Aquael Unimax700
Podłoże IchibanDarkSoil, pod spodem lawa wulkaniczna zmieszana z torfem i substratem dla roślin, piasek Sansibar River
Korzenie japońskie, skała scenery stone
Oświetlenie LED DIY na paskach

Obsada:
Andinoacara pulcher, Pterophyllum scalare, P. cf. scalare Manacapuru, Microgeophagus ramirezi, Nematobrycon palmeri odm. czarna, Hyphessobrycon erythrostigma, H. megaloptera, H. amapaensis, Parecheirodon axelrodi, Corydoras axelrodi, Carnegiella marthae, Sturisoma panamense, Pecoltia sp., L128 i Iriatherina werneri (docelowo do konstruowanego właśnie akwarium azjatyckiego), krewetki amano, ślimaki Neritina zebra.

Rośliny:
Anubias barteri var. nana, A. barteri var. nana "Petite", Pistia, Lemna, Salvinia, Cladophora, Cryptocoryne: crispatula, wendti green, wendti weinberg, usteriana, spiralis, retrospiralis, Vallisneria spiralis, Rotala rotundifolia, Rotala bonsai, Micranthemum "Monte Carlo", Echinodorus sp., Echinodorus vesuvius, Microsorium pteropus: trident, windelov, narrow, mini, Hygrophila siamensis, H. corymbosa compacta, mech spiky.

Moje drugie akwarium (pierwsze duże), dlatego bardziej się na nim uczę, szczególnie uprawy roślin. Docelowo chciałabym zostawić biotop Amazonii (przynajmniej jeśli chodzi o zwierzęta). Czarne wody to to na pewno nie są, raczej słaba herbatka raz umoczona. Póki co sukces rozrodczy akar (trą się regularnie) oraz 1 raz skalary manacapuru, jednak się nie udało skutecznie zapłodnić ikry.
Za wszelkie uwagi będę wdzięczna.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No to ja poczekam z niecierpliwością na te zdjęcia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Moje manacapuru. Myślicie, że to mogą być dzikusy?
   
   

I jeszcze takie, atrakcyjne Haha ujęcie.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo ładny zbiornik. Jakieś nawożenie stosujesz ze tak rośliny ładnie rosną?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratuluję powodzenia z dodaniem zdjęć Wink
Fajny baniak. Rybcie wglądają na piękne sklepowe skalary . Czy tam po prawej pływa jakis młodzik jeszcze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Młodziki są "nie od kompletu", czyli zwykłe sklepowe, niebieskie i platynowe. Mam nadzieję że uda mi się tę parkę rozmnożyć. Właśnie szykuję dla nich kotnik. To mówicie że to nie dzikie?

(19-08-2017, 12:04 PM)amen999 napisał(a): Bardzo ładny zbiornik. Jakieś nawożenie stosujesz ze tak rośliny ładnie rosną?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Dzieki. Daję CO2, potas, magnez, żelazo i mikro. Na razie najlepiej rosną mikrozoria i nadwodki. Jakoś kryptokoryny nie za bardzo, a niby są niewymagające.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To że nie zapłodniły Ci ikry to przyjrzyj się czy przypadkiem dwie samice się nie wycierają, bo związki " kolorowe "  u Pterophyllum się zdarzają.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piekne Pterophyllum i piękny zbiornik.

Kwintesencja SA Smile 

Pokaz swoje A. Pulcher, bo to jedne z moich ulubionych rybek
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-08-2017, 14:36 PM)Draughtell napisał(a): To że nie zapłodniły Ci ikry to przyjrzyj się czy przypadkiem dwie samice się nie wycierają, bo związki " kolorowe "  u Pterophyllum się zdarzają.
A np. to że ikra była na korzeniu tuż przy powierzchni wody i samcowi było "niewygodnie" mogło być przyczyną?

(19-08-2017, 17:22 PM)Pley napisał(a): Piekne Pterophyllum i piękny zbiornik.

Kwintesencja SA Smile 

Pokaz swoje A. Pulcher, bo to jedne z moich ulubionych rybek
       
       
Na razie samica zapozowała, ale jakość nienajlepsza. Samiec się chował z tyłu (szykują się do tarła na swojej stałej miejscówce). Niestety jest tam za mało światła, aby coś sfotografować.
Mam jeszcze parkę EB.

   
I jeszcze taki skalar - ciemna czekoladka, mniam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Te są ladbiejsze od EB. Fajnej rybole
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości