• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Skalar manacapuru

#21
Moja para pilnuje tylko do nocy, w nocy kiryski zjadają bo już im się nie chcę pilnować...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(17-08-2017, 09:06 AM)Ruki napisał(a): Skąd te skalary w Rio de Janeiro? O maj gat

Przepływały akurat, z tragarzami ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Tata tak na szybko – w Peru masz: zwykłe pasiaki Pterophyllum scalare z dość dużą ilością niebieskiego połysku na ciele i małym siodełkiem na głowie oraz żaglowce kropkowane. Nazwy: żaglowiec Peru, żaglowiec Nanay, żaglowiec Putumayo, żaglowiec Maranon itp. 

Celowo nie wymieniłem fałszywej nazwy altum Peru bo tak naprawdę nie wiadomo jaka to ryba. Może pochodzić z Peru, Brazylii, Surinamu. Jest tak precyzyjna jak żaglowiec Rio de Janerio.  
 
Informacje o żaglowcach z Peru są rozrzucone w internecie, nie ma jednego dobrego źródła. Dodatkowo gmatwa sytuacje radosna twórczość pośredników w handlu.

Trzeba by założyć nowy watek bo z takim tematem to wyboje skalarkowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jestem za wątkiem typowo o skalarach. Myślę, że przyda się wielu osobom Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Janek a o czym piszemy.

Nowy watek może być poświęcony Pterophyllum z Peru, to wynika z pytania Taty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Chodziło mi o wątek w którym było by opisane konkretnie co i jak ze skalarami z nazwami i krótkim opisem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(19-08-2017, 16:56 PM)Janek napisał(a): Chodziło mi o wątek w którym było by opisane konkretnie co i jak ze skalarami z nazwami i krótkim opisem
Jasiu jest tego już trochę na forum Smile 

teo taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje ... w praniu sie okaże co tam pływa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
No ok, przekonałeś mnie tato
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wstawię krótką galerie Igora Krama z Ukrainy, który jest doświadczonym akwarystą. W 2012 r. rozpropagował u naszych wschodnich sąsiadów piękna formę żaglowca Manakapuru. Mieszka w okolicach Sławiańska na wschodzie Ukrainy (niedaleko Krymu). W wyniku wojny stracił swoje ryby i  z pomocą przyjaciół z powrotem je mnoży. Ta historia mnie zaintrygowała ze względu na bliskość geograficzną oraz wydawało by się nieprawdopodobne powiązanie wojny i akwarystyki w XXI wieku.  

   

   

     

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A tak właściwie to wypowiada się manaCapuru czy manaKapuru?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości