• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Telmatochromis sp. Lufubu

#1
Nie opisany, odkryty w 2012 roku rzeczny gatunek Telmatochromis. Mam ich 11 szt, w tym dorosłego samca dominanta i dwie dorosłe samice. Ryby dość skryte, wytrzymałe i bardzo szybkie. Terytorialne, samiec zajmuje środek akwarium wśród kamieni, gdzie ma swoje korytarze z dostępem do każdej strony akwarium. W bliskiej okolicy swoje groty mają akceptowane samice. Miałem już odbyte tarło z wyklutym narybkiem, ale nie wiele mogę powiedzieć, ponieważ działo się to po za moją obecnością w domu.


Załączone pliki Miniatury
       
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakis ruch w interesie ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak narazie bez zmian chyba tarła nie było. Stroszenie i tańce, nic więcej.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W akwarium trochę się podziało, samiec alfa stracił swoją pozycję. Odrazu w akwarium ryby zaczeły być widoczne, wszak on prawie całość patrolował. Teraz dwa samce podziliły akwarium n adwie części. Z prawej strony zostało wszystko przekopane, tak aby dało się pływac pod kamieniami i samiec zaprosił ładnie tam samiczkę. Myślę, że właśnie siedzi na jajkach. Druga strona trochę mniej kopana, samiec też nie bardzo do amorów chętny, za to cala ferajna może tam pływać. 
Na jednych z filmów widać samca który stracił swoją pozycję, zastanawiam się czy to przypadkiem i wiek go do tego nie zmusił. Jako jedyna ryba prawie wogóle nie je i trzyma sie na uboczu.

   


Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Twoje akwarium wygląda prawie jak prawdziwa Lufubu. Chciałbym mieć takie szantransje, miałem je kiedyś w Tanganice i wyglądają świetnie. Telmatochromisy są przepiękne (mają tylko jedną wadę: nie są gębaczami Smile )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dlatego to się zmieni, i w przyszłości połączę je z biotopowym gębaczami Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(10-09-2017, 10:57 AM)Qbek napisał(a): Jakis ruch w interesie ?
No tera to mogę sie pochwalić, jest trochę młdych. Samiec patroluje cały baniak, w miedzyczasie zalecając sie do innych samic. Samica ogarnia ten narybkowy bałagan. Ale nie jest to opieka jakiej bym się spodziewal po pielęgnicach, trochę ciapciowata. Mam nadzieje że trochę młodych odchowają. To pierwsze tarło tej pary.

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
super kolorki i niezly rarytas. Jakie akwadium trzeb miec, zeby trzymc parke/harem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-04-2018, 21:38 PM)bpiotrow13 napisał(a): super kolorki i niezly rarytas. Jakie akwadium trzeb miec, zeby trzymc parke/harem?

No ja je mam w akwarium 100x50x35 cm. I uważam że to absolutne minimum. Teraz przy opiece reszta ryb nie ma życia w akwarium.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Musze co jakiś czas zameldować co się dzieje.
Młode pięknie rosną i nie ubywa ich. Ciekawe co zrobie z taką ilością? W akwarium zostały młode z rodzicami. Reszta ryb dostawały taki łomot, że nie dało się na to patrzeć.

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości