Odpowiedz 
Walka z mętną wodą - filtracja 375 L
20-08-2017, 22:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2017 22:14 PM przez k0zik.)
RE: Walka z mętną wodą - filtracja 375 L
Roślin już więcej nie przybędzie. Z tyłu jest niewidoczna żabienica amazońska, z boku po lewej nadwódka. Jak te roślinki się rozrosną to będzie i tak aż za zielono Smile

W piątek podmieniłem światło i dałem jedną T5 80W Reef White 10000 i muszę powiedzieć, że rewelacja.
Światło dokładnie takie, jakie chciałem. Po piątkowym sprzątaniu glonów zero przyrostu nowych glonów.
Na pompę Aquaela dałem ogromną gąbkę zamiast takiej średniej.

Woda wciąż nie idealnie kryształowa ale jest w porządku, może z czasem jeszcze bardziej się wykrystalizuje.
Na dniach odpalę profilaktycznie lampę UV i w kończę ( mam nadzieję ) walkę z mętną wodą skupiając się tylko na standardowych pracach przy akwarium.

@Ramirez,

Zakładałaś może oddzielny temat ? Ciężko tak coś Ci podpowiedzieć bez większej ilości informacji. Czy to świeży baniaczek ?
Tak w skrócie - z pierwotniakami nie walczymy podmianami... Jaką lampą UV dysponujesz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 01:42 AM
UV wewnętrzna do Aquaela Unimax 500, chodzi już od 12 sierpnia - jak dotąd w 90% poradziła sobie z zakwitem, ale woda nadal jest odrobinę białawo-mętna. Podmieniam 10% co 2 dni dla odświeżenia i usunięcia ubitych mikrobów, jak zalecił nasz Kolega Ruki. Na wlocie filtra ściereczka z mikrofibry, trochę jeszcze się "zieleni" od zbieranych glonów. Coś pomogło, ale jeszcze to nie jest woda-kryształ. Do tego na dnie i liściach zbiera się trochę brązowawego nalotu (tylko nie znowu okrzemki...).
Baniak 200 l nie jest nowy, ale dużo przeszedł (leczenie) i biologia się najwyraźniej zrestartowała (prawdopodobnie zawinił dodatek błękitu do jednego z leków). Od maja nie może się ustabilizować.

https://www.facebook.com/RamirezzDolores/
https://www.youtube.com/channel/UCM5cvTP...7ur8fa_R2A
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-08-2017, 01:55 AM
Dot, lepiej się postaraj stabilizować to akwarium, bo moje f1 ramek z chęcią zasiedlą takie dojrzałe 200l Wink.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe