• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Eheim ecco 1233 inaczej ponoć 2233

#1
Witam mam do was pytanie czy wymieniony filtr warto kupić.
To co wiem o nim to szczelny uszczelka w bardzo dobrym stanie wirnik też, brak węży i rurek wlew-wylew. Sam kubełek kompletny stan wygląda bardzo fajnie zawory sprawne. 
I tu cena 100zł warto czy nie bo się wacham czy w przyszłości dokupienie części eksploatacyjne, będzie możliwe. I czy cena jest ok. Proszę o radę ??

No Panowie i Panie nie wstydzić się. Proszę o opinię.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Żeby był problem z częściami do Eheim'a to filtr musi być sprzed '89, z od dawna nieprodukowanej linii. Tak to dostanie się każdą bzdurkę pierdółkę...

https://aquaprofi.com.pl/component/servi...ce&id=2233

Już nie mówiąc o tym że części eksploatacyjne raczej nie będą potrzebne. Wirnik ma ceramiczną tuleję - nie do wytarcia w naszym pokoleniu. Uszczelka jest silikonowa czy tam polimerowa - to samo, nie parcieje w wodzie, nie twardnieje.

Jedyne delikatniejsze elementy to dźwignia i i jej mocowanie (wiaderko). Ale jak ktoś nie jest drewniany i normalnie korzysta to nic nie powinno się stać. Warto zapytać czy coś tu nie jest połamane.

Ja mam pro i jedyna wada jaką widzę to że zapowietrza mi się, ale zakładam, że to dlatego że chodzi pod bardzo gęstym prefiltrem i do tego akwa stoi bardzo nisko. Warto też zwrócić uwagę na niedużą ilość miejsca na media. Wszystkie modele obu linii to malutkie filtry.

Cena taka normalna. Rurki można wykonać samemu żeby przyoszczędzić, węże kupić nieorginalne w budowlanym - 12/16 mm.

pozdrawiam
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-02-2018, 21:11 PM)Christo napisał(a): Żeby był problem z częściami do Eheim'a to filtr musi być sprzed '89, z od dawna nieprodukowanej linii. Tak to dostanie się każdą bzdurkę pierdółkę...

https://aquaprofi.com.pl/component/servi...ce&id=2233

Już nie mówiąc o tym że części eksploatacyjne raczej nie będą potrzebne. Wirnik ma ceramiczną tuleję - nie do wytarcia w naszym pokoleniu. Uszczelka jest silikonowa czy tam polimerowa - to samo, nie parcieje w wodzie, nie twardnieje.

Jedyne delikatniejsze elementy to dźwignia i i jej mocowanie (wiaderko). Ale jak ktoś nie jest drewniany i normalnie korzysta to nic nie powinno się stać. Warto zapytać czy coś tu nie jest połamane.

Ja mam pro i jedyna wada jaką widzę to że zapowietrza mi się, ale zakładam, że to dlatego że chodzi pod bardzo gęstym prefiltrem i do tego akwa stoi bardzo nisko. Warto też zwrócić uwagę na niedużą ilość miejsca na media. Wszystkie modele obu linii to malutkie filtry.

Cena taka normalna. Rurki można wykonać samemu żeby przyoszczędzić, węże kupić nieorginalne w budowlanym - 12/16 mm.

pozdrawiam

Dzięki to jest konkret, ale czekam na więcej.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości