• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Walka z mętną wodą - filtracja 375 L

#41
Ciekawy pomysł. Minus jest taki że wylotu nie można skierować w wybrany punkt. Ja teraz testuje wylot bez deszcowni ale kolankami wyprowadzony pod samo lustro. Zobaczymy jak się sprawdzi na dłuższą metę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ja na kożuch polecam skimmer, robi robotę.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Właśnie z zatyczką deszczownicy (biegnącej wzdłuż krótszego boku) jest IMO nieco lepsza cyrkulacja.
Podpiąłem też skimmer pod tetre, jednak dopiero czekam aż mi węże przyjdą, bo wlot i deszczownica są obok siebie, przez co plama jest przesunięta i praktycznie jej nie zasysa.. A brakuje paru metrów żeby dać je w przeciwległych kątach. Big Grin

Gąbkę na wlot faktycznie dołożę, lepiej to czyścić częściej niż bawić się z kubłem. Ale 1 pompe też dorzucę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Przeniesienie wlotu do kubła (ze skimmerem) na przeciwległy bok akwarium względem wylotu deszczownicy poprawiło kolosalnie cyrkulację wody w akwarium. Deszczownica spycha całą plamę elegancko do skimmera. Wywaliłem wszystkie małe cyrkulatorki i jest nawet lepiej.

Pompę aquael 1000l/h (35zł) dołożę jeszcze jednak jako typowy mechanik z gąbką, którą przeczyszczę przy cotygodniowej (czasem dwu Big Grin) podmiance.

Gąbkę na wlot do tetry jednak porzucam, zapomniana może zbyt szybko przydusić filtr- kiedyś to przerabiałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości