Odpowiedz 
Paretroplus nourissati
25-08-2017, 14:20 PM
RE: Paretroplus nourissati
Mieć to bym chciał wiele gatunków zarówno afrykańskich jak i amerykańskich ale jak sam zauważyłeś trzeba dokonywać wyborów , z różnych powodów. Mój to niestety ten iż mogę mieć tylko jedno akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 21:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2017 21:35 PM przez wet-aqua.)

Ryby dobrze czują się w nowym miejscu.
03-09-2017, 21:55 PM
PiękneOkok
16-09-2017, 16:38 PM

16-09-2017, 17:06 PM
Szybko zaczynają, dużo wcześniej niż "płaskie" paretroplusy.

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

GSA.org.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-09-2017, 17:08 PM
Ale pięknie pilnują swojego skarbu Wink Nie wiem dlaczego ale lubie baniaki z doniczkami Smile wydaje mi się że ryby wtedy super się czują.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-09-2017, 19:50 PM
Nie ma to żadnego znaczenia dla przyszłego rozmnażania . Ryby z rodzaju Paretroplus niespotykanie wcześnie ( oczywiście z moich krótkich obserwacji) prezentują  pseudoseksulane zachowania ( podobnie jak np. 6 tygodniowe szczenięta psów). Pragnę przypomnieć , że moje P. menarambo zachowywały się " przedtarłowo " w sierpniu 2016 r. Nie obserwowałem tego zjawiska u poprzednio hodowanych pielęgnic. Na tym etapie jest ważne , że czują się dobrze w nowym miejscu. Nie jestem w stanie ocenić płci moich 7 ryb, a jedynie mogę się domyślać , biorąc w ocenie pod uwagę : zachowanie , linię brzucha i okresowo przyjmowane ubarwienie  w trakcie konfrontacji z potencjalnym partnerem. Zbyt mało jest dostępnych danych. Mała dygresja. Duży wpływ na zachowanie  "paretroplusów "(menarambo, damii, maculatus, nourissati)  ma oświetlenie i pH. Niestety wymagają dość dużych podmian wody , nawet przy wydajnej filtracji biologicznej. Ważne jest to , że ich metabolizm jest wprost niewiarygodny ( zjadają ogromną ilość pokarmu ,wydalają resztki w tempie ekspresowym i nadal są głodne) . Uwaga ta dotyczy ryb do 1 - 6 miesiąca życia , jeżeli są oczywiście właściwie prowadzone. Jeżeli dostaną zbyt mało pokarmu, będą atakować swoje rodzeństwo, powodując znaczące okaleczenia. Ta grupa ryb ( a mam tylko 4 gatunki ) jest dla mnie nadal dużym wyzwaniem. W Polsce  jest dramatycznie małe zainteresowanie pielęgnicami z Madagaskaru. Rozumiem to , ponieważ zbyt mało osób popularyzuje te rzadkie  pielęgnice. Udało się sprzedać trochę młodych menarambo do Rosji. Resztę przenoszę jutro do większych zbiorników.
16-09-2017, 21:07 PM
Wet-aqua, liczymy na artykuły do ezinu. Smile Zasięg czasopisma mamy bardzo duży(na samym facebooku 19k zasięgu), więc może w ten sposób uda się malagasze bardziej rozpropagować. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 24 gatunków ryb, z czego pielęgnic 12

pozdrawiam, Łukasz
16-09-2017, 23:04 PM
(16-09-2017 19:50 PM)wet-aqua napisał(a):  Nie ma to żadnego znaczenia dla przyszłego rozmnażania . Ryby z rodzaju Paretroplus niespotykanie wcześnie ( oczywiście z moich krótkich obserwacji) prezentują  pseudoseksulane zachowania ( podobnie jak np. 6 tygodniowe szczenięta psów). Pragnę przypomnieć , że moje P. menarambo zachowywały się " przedtarłowo " w sierpniu 2016 r. Nie obserwowałem tego zjawiska u poprzednio hodowanych pielęgnic. Na tym etapie jest ważne , że czują się dobrze w nowym miejscu. Nie jestem w stanie ocenić płci moich 7 ryb, a jedynie mogę się domyślać , biorąc w ocenie pod uwagę : zachowanie , linię brzucha i okresowo przyjmowane ubarwienie  w trakcie konfrontacji z potencjalnym partnerem. Zbyt mało jest dostępnych danych. Mała dygresja. Duży wpływ na zachowanie  "paretroplusów "(menarambo, damii, maculatus, nourissati)  ma oświetlenie i pH. Niestety wymagają dość dużych podmian wody , nawet przy wydajnej filtracji biologicznej. Ważne jest to , że ich metabolizm jest wprost niewiarygodny ( zjadają ogromną ilość pokarmu ,wydalają resztki w tempie ekspresowym i nadal są głodne) . Uwaga ta dotyczy ryb do 1 - 6 miesiąca życia , jeżeli są oczywiście właściwie prowadzone. Jeżeli dostaną zbyt mało pokarmu, będą atakować swoje rodzeństwo, powodując znaczące okaleczenia. Ta grupa ryb ( a mam tylko 4 gatunki ) jest dla mnie nadal dużym wyzwaniem. W Polsce  jest dramatycznie małe zainteresowanie pielęgnicami z Madagaskaru. Rozumiem to , ponieważ zbyt mało osób popularyzuje te rzadkie  pielęgnice. Udało się sprzedać trochę młodych menarambo do Rosji. Resztę przenoszę jutro do większych zbiorników.

Pytam czysto z ciekawości. Czy młode menarambo były wystawione na sprzedaż i czy ktoś z Polski je kupił?
17-09-2017, 08:23 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2017 08:35 AM przez wet-aqua.)
Wystawione było 9 szt. dorosłych ryb. Nie sprzedane.Młode nie były wystawiane na sprzedaż ponieważ są jeszcze za małe.Kolega z Rosji ( a raczej znajomy mojego Kolegi) tak się uparł , że odpuściłem mimo dużego ryzyka transportu takich maleństw. Podobno dojechały szczęśliwie. Będę je sprzedawał przy rozmiarze ok . 3-3,5 cm a na to potrzeba jeszcze trochę czasu. Z pewnością są w Polsce ryby od Damiana , który rozmnożył menarambo pierwszy i to większej ilości . Były również w ofercie u Krzysztofa ( również nourissati).

(16-09-2017 21:07 PM)Ruki napisał(a):  Wet-aqua, liczymy na artykuły do ezinu. Smile Zasięg czasopisma mamy bardzo duży(na samym facebooku 19k zasięgu), więc może w ten sposób uda się malagasze bardziej rozpropagować. Smile
Pewnie napiszę coś na ich temat i w końcu zrobię ( a raczej ktoś z moich znajomych zrobi dobre zdjęcia ryb które mam).

(16-09-2017 17:08 PM)tatakuby napisał(a):  Ale pięknie pilnują swojego skarbu Wink Nie wiem dlaczego ale lubie baniaki z doniczkami Smile wydaje mi się że ryby wtedy super się czują.
Wiem , że doniczki trochę " słabo" wyglądają w akwarium ale ryby faktycznie bardzo je " lubią ".
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe