• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus nourissati

#21
Mieć to bym chciał wiele gatunków zarówno afrykańskich jak i amerykańskich ale jak sam zauważyłeś trzeba dokonywać wyborów , z różnych powodów. Mój to niestety ten iż mogę mieć tylko jedno akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22


Ryby dobrze czują się w nowym miejscu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
PiękneOkok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Szybko zaczynają, dużo wcześniej niż "płaskie" paretroplusy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Ale pięknie pilnują swojego skarbu Wink Nie wiem dlaczego ale lubie baniaki z doniczkami Smile wydaje mi się że ryby wtedy super się czują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nie ma to żadnego znaczenia dla przyszłego rozmnażania . Ryby z rodzaju Paretroplus niespotykanie wcześnie ( oczywiście z moich krótkich obserwacji) prezentują  pseudoseksulane zachowania ( podobnie jak np. 6 tygodniowe szczenięta psów). Pragnę przypomnieć , że moje P. menarambo zachowywały się " przedtarłowo " w sierpniu 2016 r. Nie obserwowałem tego zjawiska u poprzednio hodowanych pielęgnic. Na tym etapie jest ważne , że czują się dobrze w nowym miejscu. Nie jestem w stanie ocenić płci moich 7 ryb, a jedynie mogę się domyślać , biorąc w ocenie pod uwagę : zachowanie , linię brzucha i okresowo przyjmowane ubarwienie  w trakcie konfrontacji z potencjalnym partnerem. Zbyt mało jest dostępnych danych. Mała dygresja. Duży wpływ na zachowanie  "paretroplusów "(menarambo, damii, maculatus, nourissati)  ma oświetlenie i pH. Niestety wymagają dość dużych podmian wody , nawet przy wydajnej filtracji biologicznej. Ważne jest to , że ich metabolizm jest wprost niewiarygodny ( zjadają ogromną ilość pokarmu ,wydalają resztki w tempie ekspresowym i nadal są głodne) . Uwaga ta dotyczy ryb do 1 - 6 miesiąca życia , jeżeli są oczywiście właściwie prowadzone. Jeżeli dostaną zbyt mało pokarmu, będą atakować swoje rodzeństwo, powodując znaczące okaleczenia. Ta grupa ryb ( a mam tylko 4 gatunki ) jest dla mnie nadal dużym wyzwaniem. W Polsce  jest dramatycznie małe zainteresowanie pielęgnicami z Madagaskaru. Rozumiem to , ponieważ zbyt mało osób popularyzuje te rzadkie  pielęgnice. Udało się sprzedać trochę młodych menarambo do Rosji. Resztę przenoszę jutro do większych zbiorników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wet-aqua, liczymy na artykuły do ezinu. Smile Zasięg czasopisma mamy bardzo duży(na samym facebooku 19k zasięgu), więc może w ten sposób uda się malagasze bardziej rozpropagować. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(16-09-2017, 19:50 PM)wet-aqua napisał(a): Nie ma to żadnego znaczenia dla przyszłego rozmnażania . Ryby z rodzaju Paretroplus niespotykanie wcześnie ( oczywiście z moich krótkich obserwacji) prezentują  pseudoseksulane zachowania ( podobnie jak np. 6 tygodniowe szczenięta psów). Pragnę przypomnieć , że moje P. menarambo zachowywały się " przedtarłowo " w sierpniu 2016 r. Nie obserwowałem tego zjawiska u poprzednio hodowanych pielęgnic. Na tym etapie jest ważne , że czują się dobrze w nowym miejscu. Nie jestem w stanie ocenić płci moich 7 ryb, a jedynie mogę się domyślać , biorąc w ocenie pod uwagę : zachowanie , linię brzucha i okresowo przyjmowane ubarwienie  w trakcie konfrontacji z potencjalnym partnerem. Zbyt mało jest dostępnych danych. Mała dygresja. Duży wpływ na zachowanie  "paretroplusów "(menarambo, damii, maculatus, nourissati)  ma oświetlenie i pH. Niestety wymagają dość dużych podmian wody , nawet przy wydajnej filtracji biologicznej. Ważne jest to , że ich metabolizm jest wprost niewiarygodny ( zjadają ogromną ilość pokarmu ,wydalają resztki w tempie ekspresowym i nadal są głodne) . Uwaga ta dotyczy ryb do 1 - 6 miesiąca życia , jeżeli są oczywiście właściwie prowadzone. Jeżeli dostaną zbyt mało pokarmu, będą atakować swoje rodzeństwo, powodując znaczące okaleczenia. Ta grupa ryb ( a mam tylko 4 gatunki ) jest dla mnie nadal dużym wyzwaniem. W Polsce  jest dramatycznie małe zainteresowanie pielęgnicami z Madagaskaru. Rozumiem to , ponieważ zbyt mało osób popularyzuje te rzadkie  pielęgnice. Udało się sprzedać trochę młodych menarambo do Rosji. Resztę przenoszę jutro do większych zbiorników.

Pytam czysto z ciekawości. Czy młode menarambo były wystawione na sprzedaż i czy ktoś z Polski je kupił?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Wystawione było 9 szt. dorosłych ryb. Nie sprzedane.Młode nie były wystawiane na sprzedaż ponieważ są jeszcze za małe.Kolega z Rosji ( a raczej znajomy mojego Kolegi) tak się uparł , że odpuściłem mimo dużego ryzyka transportu takich maleństw. Podobno dojechały szczęśliwie. Będę je sprzedawał przy rozmiarze ok . 3-3,5 cm a na to potrzeba jeszcze trochę czasu. Z pewnością są w Polsce ryby od Damiana , który rozmnożył menarambo pierwszy i to większej ilości . Były również w ofercie u Krzysztofa ( również nourissati).

(16-09-2017, 21:07 PM)Ruki napisał(a): Wet-aqua, liczymy na artykuły do ezinu. Smile Zasięg czasopisma mamy bardzo duży(na samym facebooku 19k zasięgu), więc może w ten sposób uda się malagasze bardziej rozpropagować. Smile
Pewnie napiszę coś na ich temat i w końcu zrobię ( a raczej ktoś z moich znajomych zrobi dobre zdjęcia ryb które mam).

(16-09-2017, 17:08 PM)tatakuby napisał(a): Ale pięknie pilnują swojego skarbu Wink Nie wiem dlaczego ale lubie baniaki z doniczkami Smile wydaje mi się że ryby wtedy super się czują.
Wiem , że doniczki trochę " słabo" wyglądają w akwarium ale ryby faktycznie bardzo je " lubią ".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości