• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus nourissati

#11
(17-08-2017, 21:03 PM)duchu napisał(a): Mam wrażenie że te ryby się chcą opierać o przedmioty
Chciałeś napisać "ocierać się" jak sądzę . Tak, po zmianie miejsca Paretroplusy dość często przez kilka dni ocierają się, szczególnie gdy są bardzo małe. Prawdopodobnie jest to związane z różnicami w składzie wody a co ważniejsze z różnicami w składzie mikroflory zasiedlającej akwaria.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Czyli śluzują?
Czyli podstawowe testy nie wyjaśnią ocierania się rybciów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ciekawe, że narybek jest "pasiasty", by potem zrobić się blady, a jako dorosła ryba znowu dostają pasów Smile Proszę wrzucaj filmy co jakiś czas żebyśmy mogli zobaczyć jak zmieniają ubarwienie. Mam nadzieję że ten gatunek (jak i damii) uda się rozmnożyć bez odbierania młodych rodzicom.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(17-08-2017, 21:22 PM)duchu napisał(a): Czyli śluzują?
Czyli podstawowe testy nie wyjaśnią ocierania się rybciów?
Nie śluzują  , podstawowe testy wody nie wyjaśnią przyczyny ( podstawowe parametry praktycznie takie same jak wody w której przebywały). Same minie za kilka dni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Bardzo ruchliwe, lubię takie ryby. Niech Ci rosną zdrowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(21-08-2017, 20:04 PM)Mario 81 napisał(a): Bardzo ruchliwe, lubię takie ryby. Niech Ci rosną zdrowo.
Dziękuje, mam taką nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wspomniane na początku wątku Damii oraz  Dambabe również są w Twoim posiadaniu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(21-08-2017, 20:19 PM)Mario 81 napisał(a): Wspomniane na początku wątku Damii oraz  Dambabe również są w Twoim posiadaniu?
Mam grupę dorastających P. damii , P.dambabe jako jedyny w Polsce i prawdopodobnie w Europie ( z tego co wiem ) ma mój znajomy, Damian . Ja tym gatunkiem nie jestem zainteresowany ale trzeba przyznać , że są ładne i ich sprowadzenie od Jima Cumminga jest dużym wydarzeniem dla ludzi interesujących się tą grupą pielęgnic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A możesz zdradzić czemu nie interesują Cię dambabe? Mi właśnie damii oraz dambabe podobają się najbardziej. Jakiś czas temu porządnie się za nimi rozglądałem ale wówczas były nieosiągalne niestety. Ale teraz gdy już są w PL to za rok może dwa,kto wie....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(23-08-2017, 20:07 PM)Mario 81 napisał(a): A możesz zdradzić czemu nie interesują Cię dambabe? Mi właśnie damii oraz dambabe podobają się najbardziej. Jakiś czas temu porządnie się za nimi rozglądałem ale wówczas były nieosiągalne niestety. Ale teraz gdy już są w PL to za rok może dwa,kto wie....
Słowo " nie interesują " może było mało właściwe. Mając ograniczone miejsce musiałem dokonać wyboru co mogę trzymać w dość skromnej ilości wody jaką dysponuję.Ilość wydawanych na ryby pieniędzy również mnie ogranicza. I tego wyboru dokonałem. Cóż może kiedyś ten gatunek u mnie zagości ( podobnie jak wiele innych pielęgnic które bardzo mnie interesują). Oby starczyło życia i czasu na pielęgnacje i próby rozrodu.Mając aktualnie cztery gatunki z rodzaju Paretroplus czuję się całkowicie usatysfakcjonowany. I tak pozostanie na dłuższy czas. P. dambabe nadal są nieosiągalne ale to nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.Damian z pewnością je rozmnoży i wtedy będą do kupienia.
Jeżeli tak bardzo podobają się Tobie to będziesz je miał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości