• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szybkie oddychanie u Apistogramma sp. Abacaxis

#11
Ok, znalazłem kostkę do napowietrzania-dzisiaj kupię kropelkę i dodam kolejny zaworek na rurze od pompy, żebym mógł ją podłączyć. Wieczorem zobaczę co z tego będzie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Napowietrzanie nie poskutkowało w bardzo widoczny sposób. Po poradzie od Wet-Aqua postanowiłem leczyć na mimo wszystko najbardziej prawdopodobny problem, patrząc na objawy- pasożyty skrzelowe i podać MLP. Jeżeli to nie pomoże, to ryby jadą na sekcję, żeby dowiedzieć się co im dolega.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
I jak tam?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
MLP nie pomogło w wyraźny sposób. W jak najblizszym czasie ryby trafią na sekcję, żebym był pewny co to jest.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
ja mam identyczny problem ale tylko w jednym baniaku , żadnych innych objawów tylko szybkie oddychanie .. nie wiem czym to jest spowodowane , zbiornik jest dość świeży bo ma miesiąc ale no3 spadło do 0 jak wpuszczałem ryby ..  a co tam z Twoimi ? wiesz już czym to było spowodowane ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie jeszcze nie wiem, ryby jak tylko będzie możliwość złapania się "czasowo" trafią na sekcję, żebym wiedział o co chodzi.
Obecnie staram się im trzymać jak najlepsze warunki i o ile trochę wolniej oddychaja, to dalej jest to ewidentnie widoczne.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
mam obecnie 3 baniaki i w dwóch ryby spokojnie oddychają a w jednym wyraźnie widać przyśpieszony oddech ..  innych objawów brak, żerowanie po dnie , luźne przepychanki , pobieranie pokarmu jak przy zdrowych rybach .. tylko ten oddech .. zaczyna mnie to niepokoić , akwarium ma miesiąc filtr eheim classic 2215 wkłady to gąbki, wata lawa i PHOSGUARD który pochłania fosfor i krzemiany za jakiś czas będzie wyciągnięty .. zastanawia mnie jaka może być przyczyna przyspieszonego oddechu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Może jednak za wysoka temperatura się utrzymuje i napowietrzanie i tak nic nie daje przez to?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dwie najgorzej wyglądające sztuki byłem zmuszony ubić, żeby dłużej się nie męczyły, przy okazji porobiłem zdjęcia pod mikroskopem.

Z góry mówię, że ani nie mam doświadczenia w mikroskopowaniu, ani nie mam(jeszcze Tongue) żadnego wykształcenia w stronę chorób ryb, więc preparaty nie są dobrej jakości i sam pewnie mam problem z ocenieniem co jest ok, a co nie  Wink.

Tutaj rzeczy które podejrzanie dla mnie wyglądały:

Zaciemnione skrzela
   

Jelita, praktycznie rzez całą długość na ścianach miały coś w rodzaju "cyst"

   

Na narządach wewnętrznych dziwne czarne i nieregularne punkty

   


Nie chcę się podejmować identyfikacji, bo nie jestem w stanie. Może ktoś ma jakieś podejrzenia? Podejrzenia, bo oczywiście nie jest możliwa przy takich zdjęciach identyfikacja.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dostałem wynik- ichtiofonoza Confused. Jeszcze raz bardzo dziękuję Wet-Aqua za pomoc.

Szczęście w nieszczęściu, że mam jedynie dwa akwaria do dezynfekcji- zważywszy na to, że jedyna szansa na przeniesienie cyst dalej była na rękach(dobrze o tyle, ze po tym co przeczytałem w postach Killifisha o limfocystozie stosowałem skinsept pur na łapy, jezeli mi sie myć ich nie chciało, przy nowych rybach). Dodatkowo, nosicieli miałem na tyle długo, że powinienem zauważyć, jeżeli już bym je przeniósł, jakiekolwiek objawy jak nie u dorosłych, to u narybku w którymkolwiek akwarium. Mimo to, dla pewności te ryby których mam więcej jak będzie tylko możliwość postaram się sprawdzić. 

A żeby jeszcze śmieszniej było, to wróciłem do domu i się okazało, że monitor mi się spalił, brakuje tylko tego, żebym nogę złamał, czy coś.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości