• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Bujurquina oenolaemus

#1
Następny przedstawiciel gębaczy larwofnych z Ameryki południowej. Pielęgnica czy też pielęgniczka, bo dorasta podobno do 10/12cm pochodząca z Boliwi. Występuje w wolno płynących wodach, małych rzeczkach.

Z moich krótkich obserwacji, ryby dość odważne, ruchliwe, jak na razie nie przejawiają agresji wobec siebie. Być może dlatego, że są to młode, kilku centymetrowe rybki. Z większymi wnioskami muszę poczekać, poobserwować i dać im urosnąć.


Załączone pliki Miniatury
       
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super, to chyba najbardziej kolorowe "buhurkiny" Smile Mam o nich tekst po szwedzku ( Big Grin ) ale nie mogę się doszukać info o osiąganej wielkości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zosiek, masz ich grupę, czy tylko parkę? Bo jeżeli byś redukował potem resztę, to bym się z chęcią załapał Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-07-2017, 17:38 PM)piotrK napisał(a): Super, to chyba najbardziej kolorowe "buhurkiny" Smile Mam o nich tekst po szwedzku ( Big Grin ) ale nie mogę się doszukać info o osiąganej wielkości.
Patrząc na foty z neta, wydają się byc najbardziej atrakcyjne Smile
Czyżby admin uczył się szwedzkiego?Tongue
(22-07-2017, 18:21 PM)Papja napisał(a): Zosiek, masz ich grupę, czy tylko parkę? Bo jeżeli byś redukował potem resztę, to bym się z chęcią załapał Big Grin.

Mam 6 szt różnej wielkości, i coś mi się wydaje że dwie największe to samiec i samica, Co do redukcji zobaczymy. Wyczytałem, że świetnie radzą sobie w grupie. Ale to jeszcze kupe czasu przed nimi i przede mną. Jakby co dam Ci znać Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Admin raz dostał gazetkę ze szwedzkiego klubu miłośników pielęgnic Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ryby coraz większe, w pierwszym opisie chyba trochę namieszałem, czym więcej czytam tym częściej widze, że dorasta do 7cm. Ciekawe jak to będzie. Lada moment będą miały swój osobny zbiornik. Samca alfę juz widzę a i samiczkę co sie zaleca też. 
Mi się wydają coraz ładniejsze, co wy na to?

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Chcę, chcę, chcę Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ależ one przypominają Kamienne ryby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Są piękne. Super ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Robią wrażenie :-)
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości