• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świerszcz

#1
Dla próby kupiłem świerszcze zwyczajne i zauważyłem że moje severum za nimi szaleją. To samo z muchami i konikami polnymi. Tak się zastanawiam czy mógł by to być pokarm podstawowy, czy na dłuższą metę im nie zaszkodzi. Ktoś może ma doświadczenie w karmieniu pielęgnic żywymi owadami? Czekam na odp Smile

----------------------------------
240L Ameryka-Azja
126L Ameryka
25L roślinny żłobek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może być jako pokarm uzupełniający. W diecie "severumów"  udział pokarmów roślinnych powinien stanowić przynajmniej 60%. Zbyt dużo białka nie wpłynie dobrze na ich samopoczucie, wygląd i długość życia.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wielkie dzięki, czym uzupełniać roślinny? Gdzieś czytałem że niby ten kupny (warzywa/owoce) nie bardzo... Ale lubią wcinać rośliny np nurzańca lub rotale jak rzucę im z przycinki

----------------------------------
240L Ameryka-Azja
126L Ameryka
25L roślinny żłobek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jest wiele pokarmów roślinnych na rynku, wybieraj te które mają dużą zawartość spiruny. Możesz też sam zrobić mix mrożonek ze spiruną i szpinakiem. Wcinają też świeży lub mrożony szpinak, nie zapomnij tylko go przelać wrzątkiem przed podaniem.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok wielkie dzięki Big Grin

----------------------------------
240L Ameryka-Azja
126L Ameryka
25L roślinny żłobek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości