• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropical gel formula

#1
Wyświetliła mi się dzisiaj reklama produktu Tropical gel formula (http://www.tropical-gelformula.pl/Gel) - jak myślicie, czy rzeczywiście może to być alternatywa dla mrożonek i żywego pokarmu? Przejrzałem pobieżnie i nie znalazłem jeszcze pełnego składu.

Edit:
A jednak znalazłem skład:
Omnivore:
Skład:
Mieszanka paszowa pełnoporcjowa dla ryb ozdobnych.
Skład*: ryby i produkty rybne, mięczaki i skorupiaki (w tym mączka z kryla 3%), glony 8,5%, produkty pochodzenia roślinnego (w tym czosnek 3,5%, ekstrakt czerwonej papryki 1 400 mg/kg), zboża, roślinne ekstrakty białkowe, owoce 2%, drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym zeolit 1%).

Dodatki (na kg):
Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 22 000 j.m., wit. D3 1 300 j.m., wit. E 85 mg, wit. C 320 mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 (Fe) 28,3 mg, E6 (Zn) 7,8 mg, E5 (Mn) 5,8 mg, E4 (Cu) 1,4 mg, E2 (I) 0,17 mg, E8 (Se) 0,17 mg, E7 (Mo) 0,04 mg. Barwniki: astaksantyna 40 mg. Przeciwutleniacze.
Składniki analityczne: proszek: białko surowe 55,5%, oleje i tłuszcze surowe 14,5%, włókno surowe 1,7%, wilgotność 10,0%; galaretka: białko surowe 20,0%, oleje i tłuszcze surowe 5,0%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 67,0%.

Herbivore:
Skład:
Mieszanka paszowa pełnoporcjowa dla ryb ozdobnych.
Skład*: glony (Spirulina platensis 25%, Ascophyllum nodosum 5,4%, Laminaria digitata 4%, Chlorella vulgaris 0,8%, Lithothamnium calcareum 0,8%), ryby i produkty rybne, zboża, produkty pochodzenia roślinnego (w tym mączka z kory dębu 0,7%), mięczaki i skorupiaki (mączka z całych krewetek 3%, mączka z kryla 2%), roślinne ekstrakty białkowe, owoce (jabłka 3%), drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym zeolit 1%).

Dodatki (na kg):
Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 24 750 j.m., wit. D3 1 470 j.m., wit. E 94 mg, wit. C 360 mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 (Fe) 28,7 mg, E6 (Zn) 8,0 mg, E5 (Mn) 6,0 mg, E4 (Cu) 1,4 mg, E2 (I) 0,14 mg, E8 (Se) 0,14 mg, E7 (Mo) 0,03 mg.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czy tam alternatywa, pasty i żele już są od dawna na rynku. Ja testowałem Repashy i moje ryby tego jeść nie chcą.... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A co o składzie myślisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości