• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przeprowadzka akwarium

#1
Nie chcę go kupować, a jedynie pożyczyć na kilka dni początkiem sierpnia. Muszę przestawić większy zbiornik, a nie mam gdzie umiešcić ryb na czas operacji.  Woj. lubuskie lub do 100km od Gorzowa wlkp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zasugeruję Ci inne rozwiązanie- beczka taka 200L. Mój sąsiad przy przeprowadzce tak robił z Pielegnicami Pawiookimi..
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
...lub dwie kastry budowlane po 80l...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rozważałem różne pojemniki, po prostu pomyślałem, że w świecie akwarystów łatwiej będzie akwarium zorganizować ;P
Udało mi się znaleźć beczkę około 250l. Objętościowo jest okej, zastanawiam się nad filtracją bo nie mam kubełka żeby do niej podpiąć.
Mogę wyjąć z sumpa gąbkę 40x35x10cm 30ppi i wbić w nią aquaelowską głowicę 1000l/h. Myślicie, że to wystarczy? Kiszonka z rybami musi ustać minimum 3-4dni, a najlepiej tydzień. Tak, żebym nie musiał się spieszyć (akwarium przestawiam o 30km w prawo Big Grin).


ps. nie mogę edytować wątku, proszę moderatora o zmianę tytułu na "przeprowadzka akwarium" i przeniesienie do bardziej stosownego działu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-07-2017, 10:52 AM)sbc napisał(a): Rozważałem różne pojemniki, po prostu pomyślałem, że w świecie akwarystów łatwiej będzie akwarium zorganizować ;P
Są rzeczy których się po prosu nie pożycza Tongue i szkło akwariowe do nich należy Big Grin bo to kruchy i delikatny temat.
Beczka do transportu lepsza, ale do przetrzymywania ryb na dłużej, gorsza od kastry.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Są pojemniki " spożywcze" na różne płyny. O pojemności 500/1000 l. 
Może Cos w ten deseń
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
@dzikakuna wydaje mi się, że beczka będzie lepsza od kastry przy rybach terytorialnych i agresywnych bo po ciemku nie będą mi się tłukły.

@adams2121 tej wielkości pojemniki to już za dużo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ryby już drugi dzień w beczce. Filtracja to głowice powbijane w gąbki z sumpa. Do tego oczywiście grzałka i napowietrzanie. Beczka zaciemniona, ryby zdają się spać. Myślę, że wszystko będzie ok Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak sytuacja na froncie ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium dawno przeprowadzone, ryby bez szwanku zniosły zarówno pobyt w beczce jak i sam transport. Zerknij w mój wątek 650 tanganika towarzyskie dla lamprologini czy jakoś tak Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości