• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [400L] z Altumami Orinoko.

#11
No niestety prezentujesz bardzo złą postawę... Ryby Ci skarłowacieją, słyszałeś o czymś takim? Gdzieś nawet czytałem, że ciało ryby przestaje rosnąć, ale narządy wewnętrzne robią to dalej i na przykład te ryby mają nienaturalnie duże gałki oczne. Jeśli to prawda, to na pewno jest to bolesne dla tych ryb i na pewno nie prowadzi do niczego dobrego.
Proponuję więc powierzenie tych ryb komuś kto zapewni im odpowiednie warunki, albo zmianę akwarium na większe Big Grin

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja po prostu nie wierzę. 
Tak, na pewno skarłowacieją tak bardzo,że będą wyglądały jak molinezje balonowe..
Jest chyba różnica między nie wyrośnięciem do maximum a skarłowaceniem ? Takim naskakiwaniem od razu zrażacie potencjalnego forumowicza.
Jak dla mnie zbiornik piękny, co najwyżej potem bym zredukował ilość placków i tyle.
Pokój :-)
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Adrian, teraz to Ty naskakujesz na mnie Smile W mojej wypowiedzi nie miało być ani grama złośliwości.
W mojej opinii nie wyrośnięcie do maximum to właśnie skarłowacenie, coś nienaturalnego.
Zbiornik faktycznie bardzo ładny Wink

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cytat:W mojej opinii nie wyrośnięcie do maximum to właśnie skarłowacenie, coś nienaturalnego. 

 Altumy moga wyrosnac do 40 cm. A jak Pan zobacze Altumy gdie indziej 30-35 cm., to oni 
Cytat:skarłowacenie, coś nienaturalnego. 

 Smile
 Dysproporcija oczej i ciala to moze miec inne przyczyne: nieodpowiedni pokarm, bardzo maly zbiornik, hierarchia w stadku. Ostatnie czensto jest u Paletek. 

 Prosze Administratora wydalic moja teme, bo tylko jakis negatyw lieci ...Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(18-07-2017, 17:28 PM)Adrian napisał(a): Ja po prostu nie wierzę. 
Tak, na pewno skarłowacieją tak bardzo,że będą wyglądały jak molinezje balonowe..
Jest chyba różnica między nie wyrośnięciem do maximum a skarłowaceniem ? Takim naskakiwaniem od razu zrażacie potencjalnego forumowicza.
Jak dla mnie zbiornik piękny, co najwyżej potem bym zredukował ilość placków i tyle.
Pokój :-)

Zgadzam się z tobą Adrian. A zbiornik bardzo fajny?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nic na razie nie będę usuwał, Andrew1 musisz zrozumieć że to forum o dość mocno biotopowych poglądach i Twój poprzedni post był niczym płachta na byka dla wielu tutejszych userów Wink Ciesz się swoim akwa ale w dalszej przyszłości pomyśl o zbudowaniu altumom wyższego akwarium - jeszcze bardziej będzie widać ich piękno.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(18-07-2017, 19:34 PM)Kris1984L napisał(a):
(18-07-2017, 17:28 PM)Adrian napisał(a): Ja po prostu nie wierzę. 
Tak, na pewno skarłowacieją tak bardzo,że będą wyglądały jak molinezje balonowe..
Jest chyba różnica między nie wyrośnięciem do maximum a skarłowaceniem ? Takim naskakiwaniem od razu zrażacie potencjalnego forumowicza.
Jak dla mnie zbiornik piękny, co najwyżej potem bym zredukował ilość placków i tyle.
Pokój :-)

Zgadzam się z tobą Adrian. A zbiornik bardzo fajny?
Trzeba przywyknąć, że tu nikt nie klepie nikogo po plecach. I to jest urok tego forum. Tongue

Panie Adminie, to jest biotopowy terroryzm vel zamordyzm. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak robic biotop pod Altumuw, to i zbiornic trzeba robic dluzczy i wyzczyj. Jak dla mnie, to 2300*600*700(H). Na razie nie mam takiej mozliwosci, niestety.Rolleyes Czy moze ktoryjs z krytykanow wystapi sponsorem?! Cwaniak Zhartuje, ale skeko 19 mm bardzo drogie ...Undecided Tak ze muse korzystac z tego co mam na dzisiaj. Rolleyes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Trzymam kciuki żeby miejsce i fundusze znalazły się za jakiś czas Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości