• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [84l][Ameryka Południowa] Roślinno korzenny zbiornik wodny

#1
Hej. Oto mój zbiorniczek który starałem się urządzić tak by wyglądał w miarę naturalnie.

Ryby:
Neon Simulans
Kiryski Panda
Pielęgniczki Ramireza
Krewetki


Wymiary zbiornika:
60x35x40h (84litry)


Oświetlenie:
T5 2x24w
Sylvania aquastar 10000k
Sylvania 865 6500k


Filtracja:
EHEIM PICK-UP 200


Ogrzewanie:
EHEIM JAGER

Rośliny:
Nurzeniec
Pistia 

Film prezentujący zbiornik:


   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajny zarośniety zbiorniczek.lubie takie.
Czy ramirezki nie za szybko oddychają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Patrząc na filmy z tymi rybami wydaje mi się że moje nie oddychają jakoś nadzwyczajnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko super z wyjątkiem podłoża. Przy kiryskach i pielęgniczkach tylko i wyłącznie piasek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-07-2017, 22:07 PM)kuba4410 napisał(a): Wszystko super z wyjątkiem podłoża. Przy kiryskach i pielęgniczkach tylko i wyłącznie piasek Wink

Z piaskiem będzie problem. Żwirek dałem taki by miał jak najmniej ostrych krawędzi, Coś takiego jak na zdjęciu. 

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Troszkę jednak "dyszą" na moje oko... jakie parametry wody masz w baniaku? Może za wysoka temperatura + za dużo "żyzności" w wodzie, przez co może być mało tlenu? Ja tak miałam z moimi w pierwszej aranżacji, jeszcze z podłożem aktywnym.
Piasek jest im potrzebny tak jak nam szczoteczka do zębów Wink wymywają nim pasożyty ze skrzeli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-07-2017, 01:32 AM)Ramirez Dolores napisał(a): Troszkę jednak "dyszą" na moje oko... jakie parametry wody masz w baniaku? Może za wysoka temperatura + za dużo "żyzności" w wodzie, przez co może być mało tlenu? Ja tak miałam z moimi w pierwszej aranżacji, jeszcze z podłożem aktywnym.
Piasek jest im potrzebny tak jak nam szczoteczka do zębów Wink wymywają nim pasożyty ze skrzeli.

Parametrów nie znam. Temperatura utrzymuje się na poziomie 25-27 stopni. Po weekendzie kupię pompę do napowietrzania.

A czy częściowe zasypanie dna piachem może rozwiązać sprawę ? Wolał bym całości nie zasypywać ale jeśli będzie trzeba to to zrobię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja bym zamiast pompy napowietrzajacej dołożył tam jakiś filterek który by robił tylko za biologa.
Powodów dyszenia rybek może być wiele od parametrów wody po pasożyty.
Najpierw musisz poznać parametry.no2.ph.no3.kh.gh mysle że w takiej kolejnosci Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Temperaturę masz OK. Ja bym nawet nie schodziła poniżej 26 st. C - u mnie dyszały przy 30 st. C, dlatego pytałam Wink
Twardości są kluczowe dla zdrowia ramirezek, zwłaszcza KH (powinno być jak najmniejsze, najlepiej zerowe).
Z piasku możesz zrobić plażę, jeżeli wolisz nie pokrywać nim całego dna, albo zaaranżować np. "piaskownicę" z ozdobnej łupiny kokosa wypełnionej piaskiem (i kilkoma kulkami drobnej ceramiki pod spodem).
Pompy nie kupuj, popieram ducha - lepszy dodatkowy filtr biologiczny. Ramirezki są ze spokojnych wód, nie ze strumieni.
Jedzą normalnie, kupy robią normalne? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(14-07-2017, 09:54 AM)Ramirez Dolores napisał(a): Temperaturę masz OK. Ja bym nawet nie schodziła poniżej 26 st. C - u mnie dyszały przy 30 st. C, dlatego pytałam Wink
Twardości są kluczowe dla zdrowia ramirezek, zwłaszcza KH (powinno być jak najmniejsze, najlepiej zerowe).
Z piasku możesz zrobić plażę, jeżeli wolisz nie pokrywać nim całego dna, albo zaaranżować np. "piaskownicę" z ozdobnej łupiny kokosa wypełnionej piaskiem (i kilkoma kulkami drobnej ceramiki pod spodem).
Pompy nie kupuj, popieram ducha - lepszy dodatkowy filtr biologiczny. Ramirezki są ze spokojnych wód, nie ze strumieni.
Jedzą normalnie, kupy robią normalne? Wink
 
Ryby jak najbardziej jedzą i załatwiają się normalnie. Nie wiem czy czasem dziś się nie wytrą. Wczoraj się zbierały na to. Dzięki za pomysł z ta łupiny kokosa wypełniona piaskiem. 
Pomyślę coś o tym filtrze ale to dopiero jak wrócę bo jestem na wyjeździe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości