• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [84l][Ameryka Południowa] Roślinno korzenny zbiornik wodny

#11
Jeszcze jedno rozwiązanie zagadki przychodzi mi do głowy: garbniki w twardej wodzie (widzę, że tam masz korzonki, gałązki, a woda lekko zabarwiona). Pomiar KH i GH po przyjeździe bardzo wskazany Wink garbniki w twardej wodzie koagulują i mogą utrudniać rybom oddychanie. Jeżeli to nie to, to już nie wiem o co kaman Wink ewentualnie podczas kręcenia filmiku były czymś pobudzone Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Albo najedzone Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(14-07-2017, 10:39 AM)Ramirez Dolores napisał(a): Jeszcze jedno rozwiązanie zagadki przychodzi mi do głowy: garbniki w twardej wodzie (widzę, że tam masz korzonki, gałązki, a woda lekko zabarwiona). Pomiar KH i GH po przyjeździe bardzo wskazany Wink garbniki w twardej wodzie koagulują i mogą utrudniać rybom oddychanie. Jeżeli to nie to, to już nie wiem o co kaman Wink ewentualnie podczas kręcenia filmiku były czymś pobudzone Big Grin
Hej.


Jestem już po testach wody.

Kh - 11
Gh - 15 

Jakie są więc rokowania ?

Dodałem też trochę piachu, zasypać jeszcze czy tyle powinno wystarczyć?
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wodę masz idealną dla centralsów. Wink

Co do piachu- przygotuj się, że będzie mieszał się z pozostałą frakcją podłoża, w końcu i tak dasz 100% piasku. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A nie myślałeś o zakupie filtra RO? Wink te ryby, które masz, najlepiej się czują w miękkiej wodzie; dla Ramirezek zwłaszcza im mniejsze KH, tym lepiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(23-07-2017, 15:39 PM)Ramirez Dolores napisał(a): A nie myślałeś o zakupie filtra RO? Wink te ryby, które masz, najlepiej się czują w miękkiej wodzie; dla Ramirezek zwłaszcza im mniejsze KH, tym lepiej.

Myślałem ale to odpada. Myślę jednak nad zakupem przygotowanej wody RO. Co o tym sądzisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jeżeli tak Ci wygodniej, to jasne - woda "produkowana" przez sklep czy innego akwarystę nie powinna się różnić od "własnej produkcji" ^^
Jeden minus: wyjdzie drożej niż własne RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Bez przesady to tylko 30 gr za litr a ja mam 84 litry majątku nie wydam. Ile podmienić tej wody mniej więcej za pierwszym razem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Po +-400 litrach podmienionej wody będzie drożej niż zakup nowego. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Podmianki nie większe niż 30%. Jeżeli jesteś niecierpliwy, możesz podmieniać częściej niż co tydzień, ale wtedy tak z 10-15%, żeby nie robić rybom szoku - ramki nie przepadają za zbyt dużymi nagłymi zmianami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości