• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375]Ameryka Południowa, pierwsze podejście

#1
Pierwsze pokazy, i ciśnie się na usta "cima szału nima" 

Akwarium:- 375l (150x50x50) 

Oświetlenie:- Cztery naświetlacze LED slim 10W, barwa ciepła, montowane na profilu aluminiowym. 
Podłoże piasek,żwirek kwarcowy, 0,4-1mm 
Filtracja:
- Eheim 3e 2178
- Hydroponika  5 koszy 19x19  wypełnionych  karamzytem, napędzana filtrem     Aquael Fan Mini Plus                
  Rośliny w hydroponice: Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) 
- Filtr RO, stały przepływ
Dekoracje:-  Korzenie
Parametry:
Ph      6,5
Obsada:
Hasemania nana 20 sztuk
Corydoras kanei  15 sztuk
Geophagus spec  Panta Rhei 6 sztuk
Miały być Pterophyllum Leopoldi ale nie dostałem i są skalary sklepowe. 
 
Proszę, jak ktoś posiada zdjęcie dorosłych ziemiojadów Panta Rhei to proszę  o przesłanie bo teraz to blade twarze u mnie.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Musi trochę okrzepnąć, zasyfić i będzie dobrze. Tylko te naświetlacze... Nie można ich podnieść odrobinę, no i chyba zimna barwa lepiej by wyglądała (lub choćby neutral 4000K), no ale to już kwestia gustu. A na taflę coś pływającego żeby jeszcze rozproszyło światło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak ziemki przemielą liście z piaskiem to będzie elegancko Wink G. sp. Panta Rhei to jedne z bardziej nietypowych i ładnych Geophagusów. Ciekawe czy ktoś na forum ma je już, ale jeśli tak to pewnie tej wielkości co ty - Panta Rhei nie sprzedawała dorosłych/dzikich, chyba że do Japonii Wink 

Te naświetlacze świecące na tył faktycznie można by dać bardziej do przodu i do góry, ale to już jak ty uważasz.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajny zbiornik w klimacie. Tak trzymaj i czekamy na zdjęcia rosnących geophagusów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Geophagus sp. Panta Rhei czy też Geophagus sp. Rio Teles Pires to wciąż mało znane ziemki. Pewnie przez cenę w panta rhei, choć w Niemczech można już kupić dorosłe i młodzież w całkiem normalnych cenach. Zdjęcia ze sklepu które można zobaczyć są mocno podciągnięte, nie liczyłbym aż na takie kolory. Nie mniej pokazuj je co jakiś czas, sam ostrzylłem na nie zęby będąc u stafego w sklepie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miedziki wracaja do łask Big Grin fajne akwarium i ziemki tez zapowiadaja sie super
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zmieniłem naświetlacze specjalnie na ciepłe, dlaczego lepsze pod Południową są zimne? Miałem zimne tu  i zmieniłem, może błąd. Teraz i tak zmiana światła się szykuje bo spodobały mi się rozwiązania Sloma. Jak zasyfić ładnie dno? Fotki i opis zachowania Panta Rhei za trzy dni.

Dopiero się otwieram, błędy proszę wytykać a pomysły podpowiedzieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości