• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 200l

#11
Najpierw grupa, a potem para zebr w takim akwarium. Próbować oczywiście możesz, ale w ostateczności zostanie para Smile W takim akwarium to nawet Nanoluteusy zrobiłyby sieczkę z innych pielęgnic w czasie wypasania młodych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A jak ma się sprawa aranżacji akwarium dla centralsów? Wiem, że to przede wszystkim korzenie/kamienie, a co jeśli chodzi o podłoże? Lepszy piasek czy żwir? Jakie rośliny byście polecili do takiej wody jak moja, przy świetle ~0.3W/l? Z tego co wiem, muszą być raczej wytrzymałe bo pielęgnice mają tendencje do ich podgryzania/wykopywania.
 Czy ryby te lubią pełne światło czy półcień? Może warto pozwolić rzęsie/pistii pokryć część tafli akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Cytat:
poprostumichal napisał(a): napisał(a):Może para albo dwie Akar Błękitnych? Tylko wtedy to bardziej Południowa Ameryka.
Off top: grzałka 100 W wystarczy Ci do 200 L? Sprawdzałeś już ten patent? Jeśli tak to jaką stałą temperaturę udało Ci się uzyskać?

Nie sprawdzałem szczerze jaką maksymalną temperaturę udaje się utrzymywać, ale do tej pory caly czas miałem stałą temp. 25 C.

Byłbym otwarty na propozycję z innych biotopów, tylko sęk w tym, że woda jest u mnie strasznie twarda i zasadowa, a nie dysponuje filtrem RO i nigdy nie bawiłem się w zmiękczanie i zakwaszanie wody, no chyba, że są jeszcze ryby z innych niż Ameryka Środkowa/Tanganika/Malawi biotopów, które lubią twardą wodę [Obrazek: smile.gif]

Z tego co widzę, akary tolerują moją twardą wyszkowską wodę, naprawdę jest szansa by utrzymać w tym zbiorniku 2 pary? Ryby wyglądają ciekawie. [Obrazek: tongue.gif]
Dzięki za odpowiedź a propos grzania, poniżej moja opinia nt. reszty Twoich pytań/wątpliwości.
Moją poznańską bardziej zasadową niż kwaśną tolerują (ale na bieżąco dokładam liści i mam sporo korzenia)  i mnożą się szybciej niż wypływa woda z filtra HW Wink Dwie pary powinny dać radę w 200L pod warunkiem, że dobiorą się ze stadka same i pozaznaczają swoje rewiry.
W zamierzchłej przeszłości miałem parę Zebr z parą Niebieskołuskich. Pogonić się czasem pogoniły, ale nie miałem jakiejś otwartej wojny, nawet jak w tym samym czasie miały młode.
Co do wystroju, to otoczaki, gałęzie, liście. Podłoże piasek zdecydowanie, gdzieniegdzie pokryty grubszym żwirem, albo drobnymi kamykami, ale nie cała powierzchnia. Zebry lubią sobie pokopać. Co do roślin, to możesz próbować z jakimś nurzańcem, albo anubiasem, ale ja z czasem zostawiłem u siebie tylko kamienie i korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
@poprostumichał

Jakie liście dodajesz do wody? Jak mniemam liście dębu?
I pytanie czy przy dużej twardości wody takie dodawanie liści do wody w ogóle daje cokolwiek poza zabarwianiem wody przez garbniki i walorem estetycznym?

Słyszałem, że twardość wody działa jak blokada, jeśli woda nie będzie miękka to nici ze zbijania ph.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A po co chcesz zmiękczać wodę dla pielęgnic CA? Smile Liście zabarwią wodę na trochę, a potem będą miały "walory ozdobne" - o ile ktoś lubi syfek na dnie w CA, ja mam co do tego mieszane uczucia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Prawdopodobnie zdecyduję się na zebry, ewentualnie spróbuję z czasem wprowadzić kilka jakis molinezji/mieczyków, zobaczę czy zeberki będą chciały z nimi koegzystować.

Ponawiam jedynie pytanie odnośnie roślin pływających, warto wprowadzić jakąś rzęsę/pistię czy rybom tym poziom natężenia światła jest obojętny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Liście dębu czerwonego mam. Wrzucam je do Akar Błękitnych i razem z korzeniami pomagają troszkę wodę w ryzach utrzymać. Możesz próbować z pistią, jak się zaaklimatyzuje i puści korzenie, to się będzie miał narybek gdzie chować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jeśli w akwarium będzie pokrywa to ciężko będzie utrzymać pistię a przynajmniej ja tak miałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A limnobium, albo salwinia? - tak z ciekawości.
Faktycznie odkąd przykrywam akwaria szybami, pistia marnieje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Na akwarium ma koronę z pokrywą ze spienionego PVC, 4 świetlówki. Pistia, limnobium, rzęsa i salwinia rosną jak głupie pod warunkiem, że woda jest zasobna
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości