• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum leopoldi + ??????

#1
Witam

Prosze Was o propozycje gatunkow do towarzystwa dla P. leopoldi. Zastanawialem sie nad Biotodoma cupido lub Guianacara geai jako drugi gatunek pielegnic na dno. Niebardzo mam pomysl na lawicowe towarzystwo. Musi byc ladne i kolorowe dla dzieciakow. Wpadl mi w oko Hyphessobrycon eques. Jakie sa Wasze typy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakie wymiary akwarium, bo to dość istotne Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(27-06-2017, 21:24 PM)sensej napisał(a): Jakie wymiary akwarium, bo to dość istotne Wink

Mam nadzieje na 160x60x50-55h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przy pterophyllum to jednak proponuje ta wersję z 55h.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeśli zamierzasz jakieś ławicowe rybki rozważ zaraz opcję ściemniania oświetlenia przy gaszeniu. Niestety rybki ławicowe wpadają w panikę po zgaszeniu światła, a skalary reagują na to atakiem na panikujące rybki. Niestety sam w ten sposób nakarmiłem skalary neonkami. Hyphessobrycon eques radzi sobie trochę lepiej, ale ryzyko strat jest spore. Odkąd po zgaszeniu świetlówek doświetlam na chwilkę paskiem LED i go ściemniam do zera jest spokój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spoko, ściemnianie jest + przez godzinę niebieskie również stopniowo wygaszane oświetlenie wieczorne. Wszystko do dowolnej modyfikacji na arduino, ale dzięki za radę ;-). Szukam właśnie czegoś nieco większego i mniej oklepanego niż neony.
Co sądzicie o B. cupido lub G. geai na dno? Będzie ok? Chodzi mi jeszcze po głowie G. surinamensis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do leopoldi ja bym brał albo cupido, albo gujany. Surinamensis i tak nie dostaniesz Tongue. Co faktu nie zmienia, że z surinamoidów to IMO do lepoldi i tak trzeba by te mniejsze brać Smile.
Przy takim dnie możesz sobie pozwolić na 8 gujan albo biotodom. A to są niesamowite obserwacje Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A co z ziemiojadów (niekoniecznie Geophagus) pasowałoby wielkością i jednocześnie da się zdobyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Papja Ci napisał. Cupido i gujany do też "ziemiojady" Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Do leopoldi nie kupowałbym nic większego niż tapajosy Wink.
Jakbyś się zdecydował na gujany, to możesz połączyć je z Crenicichla regani przy dnie, w toń skalary i będzie miód Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości