• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca mapiritensis

#71
Nie planowałem tego ale stałem się ich opiekunem Smile. Nie umiałem znaleźć kupca na Hoplarchusy ( kiedyś do nich wrócę jak będę miał akwarium odpowiedniej wielkości Sad ) ale znalazł się dobry człowiek który chętnie się ze mną wymienił na te oto 6 cudeniek

   
   
   

Ryby jeszcze zestresowane, fotki robione kilka godzin po wpuszczeniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Na moje oko to mapiritensis Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
za dużo diamentów jak na jurki Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Ale obciach, powiedział że to jurki a ja łyknąłem jak młody pelikan Rotfl.  Piotrze proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce Blush
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Wydaje mi się że lepiej dla Ciebie Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Witam, wg mnie również są to S.mapiritensis 

Wyrosną na ładne rybki ... 
Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Czy ktoś jeszcze je posiada? Mam pytanie, w jakim wieku, lub od jakiej wielkości ryby pojawiają się te cętki/kropki na pysku?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Czy w akwarium 170x55x50 moge docelowo trzymać 5 tych satanów plus jakieś rozpraszacze i stadko kiryskow? Planuje zmiany w moim "dużym" akwarium i taki pomysł mi przyszedł do głowySmile

Miłego dnia!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
(17-12-2018, 11:28 AM)MatB napisał(a): Czy w akwarium 170x55x50 moge docelowo trzymać 5 tych satanów plus jakieś rozpraszacze i stadko kiryskow? Planuje zmiany w moim "dużym" akwarium i taki pomysł mi przyszedł do głowySmile

Miłego dnia!

Pewnie że tak Smile akwarium odpowiednich wymiarów, ja osobiście zrezygnowałbym z kirysków które będą wchodzić satanom w paradę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
(17-12-2018, 14:06 PM)Łuka$z napisał(a):
(17-12-2018, 11:28 AM)MatB napisał(a): Czy w akwarium 170x55x50 moge docelowo trzymać 5 tych satanów plus jakieś rozpraszacze i stadko kiryskow? Planuje zmiany w moim "dużym" akwarium i taki pomysł mi przyszedł do głowySmile

Miłego dnia!

Pewnie że tak Smile akwarium odpowiednich wymiarów, ja osobiście zrezygnowałbym z kirysków które będą wchodzić satanom w paradę.
W jakim akwa trzymasz swoje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości