• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca mapiritensis

#21
Trochę odświeżymy temacik
Oto moje głodomory Smile

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Uwielbiam wszystkie juropaidy. Bardzo fajne ryby. Zawsze jak oglądam zdjęcia mam ochote do nich wrócić. Nawet pomimo zamałego akwarium. Ile masz sztuk?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mam 6szt , mają ok 10-12cm .
Skubańce są prześliczne mimo tzw odłowowych plamek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Mam powiedzieć że fajne? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Powiem za Ciebie - fajne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam, świetnie , że S.mapiritensis staje się bardziej popularny.. Po kilku ładnych latach doświadczenia mogę doradzić tylko jedno ... grupa , grupa i jeszcze raz grupa tych ryb. Teraz wpusciłem 10 szt. swoich podrostków do 620 L i widok jest po prostu olsniewający.  Nic tylko zanurzyć kamerę i kręcic film dokumentalny..Smile Cała gama zachowań włącznie z niesamowitym  "pływaniem synchronicznym" całej grupy... Tak je zostawię i mam nadzieję że nie będę musiał zmniejszać liczebności... dodam tylko ,że moje S.jurupari "Amazonas red" które od początku trzymam w 6 szt.. grupie trą się non stop a jeszcze w tym roku przenoszę je do 500 L  (200x65x40wys.) i tam dopiero będą sobie folgować..Smile

Dodatkowo do moich S.jurupari :"rio para" bez plam których miałem "tylko 4 szt. dokupiłem 2 następne ( w tym niesamowicie piękny samiec który zaleca się do samicy S.mapiritensis) .

W ramach ciekawych obserwacji Big Grin
Ostatnio miałem okazję poobserwować jak samica S.mapiritensis szykująca się do tarła jest adorowana przez samca S.jurupari. Już myslałem że będę swiadkiem ich tarła ale jednak natura dała swój pokaz... Niby trą się tak samo  - gębacze bezpośrednie  , a jednak ich taniec ( a raczej taniec samca ) był nieco inny od jej oczekiwań i nie dała się ponieść hormonom... Za każdym razem jak chciała coś wykombinować - on odpływał i zalecał się na odległość - ona do niego - a on znowy odpływa trzęcąc się i trzepocząc płetwami. W końcu składała ikrę , ale on ciągle odpływał i nie zapładniał jej.  Samica zjadła ikrę zaraz potem. Jednak mimo bliskiego podobieństwa krzyżowanie nie zaszło. Może kiedyś spiszę to wszystko w osobnym artykuliku...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
U mnie zamieszkuje 6 takich belzebubów Smile


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Mały fotospamik Smile

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ładne skubane Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Kuba odpocząłeś już od RO? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości