• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca mapiritensis

#11
Dziękuje za cenne rady, co do wzoru twarzy to właśnie ja też tak go widzę, ale nie wiedziałem, że tylko S. mapiritensis je posiada.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Uwielbiam takie wieloletnie przygody z jednym gatunkiem Smile Pewnie możesz wiele o nich napisać i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję to poczytać Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Szatańska radość od chwili kupienia. Jeszcze większa od chwili wpuszczenia do akwarium. Odrazu fajne obserwacje. Okazuje się, że zachowują się inaczej od Geophagus. W moim przypadku G. sp Pindare, płochliwe i leniwe, a tu satanki ruchliwe i odważne, wydaje mi się, że nawet piasek inaczej przesiewają. Zauważyłem również,że skubia wszystko, korzenie, kamienie, a nawet szyby w poszukiwaniu pokarmu, tego Geophagusy też nie robią. Rybki kupiłem jako S. mapiritensis, ale jeśli okażą S. leucosticta lub nawet S. jurupari, nie zmiejszy to mojej radości. Wstawiam kilka fotek, które nie jest łatwo zrobić Wink

   
   
   

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niech z małych lucyferków duże szatany rosną... cieszymy się Twoją radością Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witam, Gratulacje !! Świetne zdjęcia i niesamowity kolorek wody w twoim akwarium Smile Na prawidłową identyfikacje trzeba jeszcze trochę poczekać ale w sumie co za różnica...Smile Jeżeli w sklepie lub u importera od którego kupowałeś te rybcie były jeszcze dostępne S. daemon - wówczas prawie na pewno są to S.mapiritensis , oczywiscie jezeli są z odłowu - a sądząc po czarnych plamkach po pasożytach na jednym ze zdjęć, na 95% są.
Pozdrawiam i powodzenia w hodowli !!

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ave Wink

Teraz tylko karmić, patrzeć jak rosną i relację zadawać Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzięki chłopaki, mam nadzieje że będą rosły zdrowo, nawet z ochotką w brzuszkach Wink Oczywiście z tej radości nie zapytałem o pochodzenie, musze do nich napisać. Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(25-11-2012, 22:59 PM)galimedes napisał(a): ...oczywiscie jezeli są z odłowu - a sądząc po czarnych plamkach po pasożytach na jednym ze zdjęć, na 95% są.

Podobne plamki mam/miałem na moich jurupari, które są z hodowli (podobno). Skąd ta informacja, że to są plamki po pasożytach?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, powiem szczerze że próbowałem znaleśc artykuł w którym przeczytałem o czarnych plamkach jako śladach po pasożytach ale nie znalazłem. Wydaje mi się że pisał gdzieś o tym Lee Newman. Ogólnie rzecz biorąc ryby (młode ) z odłowu nie są "tak ładne" jak te odchowane w akwarium. Chcę przez to powiedzie że przeważnie mają poobgryzane płetwy, są raczej szczupłe i b. płochliwe. Ryby wychowane w akwarium są zazwyczaj dobrze odżywione, maja płetwy bez żadnych skaz i są stosunkowo "ufne". Oczywiscie wszystko zalezy jak szybko po odłowieniu wpuszczamy je do naszych akwariów.
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, rybki rosną dobrze, choć nie równomiernie. Ta z tymi plamkami najmniejsza, czy to może być powód przeżytych infekcji? I fota, czy rysunek, który się zaczyna układać potwierdzi nazwę ryby? Tongue

   
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości