• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Topielnica (Ranatra linearis)

#1
(31-05-2017, 09:24 AM)Ruki napisał(a): To teraz topielice! Smile
Mówisz i masz. Wink

Topielnica lub topielica jest bardzo ciekawym owadem do obserwacji. Dorasta do sporych rozmiarów, nawet do 7 cm. Żyje na płyciznach, wśród roślinności, opadłych gałęzi, do których się zakotwicza i w pozycji nieruchomej poluje na inne mniejsze zwierzęta wodne. Nie są zbyt dobrymi pływakami, natomiast niektóre posiadają skrzydła i są dobrymi lotnikami. Jeśli ktoś chciałby hodować topielnice, polecam baniaki przykryte, ponieważ u mnie po krótkim czasie wylazła z akwarium i zrobiła sobie spacer po pokoju. 
Film pokazuje ciekawe zachowania topielnicy i w drugiej części filmu (jak na drapieżnika przystało) sposób w jaki poluje. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jestem wielkim fanem Twoich filmików!! Super
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-06-2017, 12:31 PM)MatB napisał(a): Jestem wielkim fanem Twoich filmików!! Super
No to jest nas dwóch Smile

Nantai swietna robota. Połowa z nas nie wie co pływa i żyje w naszych wodach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jest nas czech Wink

Topielica wygląda moim zdaniem najlepiej ze wszystkich "obcych" które do tej pory pokazałeś. Te "kosy" są jak żywcem z filmu grozy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jestem autentycznie wstrząśnięty Krzyk. Już dawno nic mnie tak nie przykuło do ekranu jak dwuminutowa scena agonii tego podrostka. I ten finał z ciałem wypływającym na powierzchnię - mistrzostwo. Nie wiem czy zajmujesz się na co dzień, ale jeżeli nie jest to związane z filmem, to się chłopie marnujesz.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Taka wodna modliszka. Nie zjada całej ryby, jak się odżywia? Coś wyjada/wysysa z ryby?
Film jak zwykle rewelacja, porcja Thrillera na dziś wyczerpana Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki wszystkim z miłe słowa!

(23-06-2017, 23:44 PM)Sloma napisał(a): Taka wodna modliszka. Nie zjada całej ryby, jak się odżywia? Coś wyjada/wysysa z ryby?

Nie zjada w całości. Ma aparat gębowy typu kująco-ssącego. Nakłuwając zdobycz, najpierw wpuszcza soki trawienne, później wysysa. 

Ja natomiast chciałbym zwrócić uwagę na "pomysłowość" topielnicy podczas polowania (można to zaobserwować od 5 min i 55 sek filmu) . Jak rewelacyjnie się zakotwiczyła tylko na jednym odnóżu, pozostałe ustawiając w pozycji poziomej. Oczywiście odnóża chwytne zostają w pozycji gotowej do ataku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzwonili z BBC- pytali czemu jeszcze dla nich nie nagrywasz.
Nantai- jesteś absolutnym mistrzem w ukazywaniu poniekąd charakteru danego owada. 
Boskie.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niesamowite. Nie wiem tylko czy ona jest Zergiem czy pasazerem Nostromo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bardzo fajne - nagranie jest z natury czy z akwarium ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości