• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr zewnętrzny jako mechaniczny

#11
No ja mam babskie pojęcie czystości;-)
Natomiast w innych szklach mam tez HMF-Y i owszem woda również jest ok. Jeżeli chodzi o komfort to HMF zdecydowanie na plus. W kaseciaku jednak gąbka potrafi się przytkac i od razu spada poziom wody w środku. Trzeba pilnować i co tydzień ja przeplukac.
Tez mam Jbl900 jako mechanika i spełnia swoje zadanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(17-06-2017, 16:16 PM)tuptuś napisał(a):
(17-06-2017, 16:01 PM)bpiotrow13 napisał(a): Jak ma byc kubelek jako mechaniczny, to warto zalozyc gabke jako pfefiltr. Np. Eheim ma tekie przeogromne, ale skutecznie ograniczajace koniecznosc grzebania w filtrze.
Możesz mi wytłumaczyć rolę prefiltru w kubełkowym filtrze mechanicznym?

Jak w kazdym kuble prefiltr ogranicza zapychanie samego kubla. Zamiast wyjmowac kubel czyscisz prefiltr i po sprawie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(17-06-2017, 23:26 PM)tuptuś napisał(a): Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.

Przeciez zasada jest ta samaSmile Lepiej czesciej czyscic prefiltr, niz caly filtr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Myślałem o kaskadzie FZN -3 jednak jest strasznie szeroka, a FZN-2 trochę nie zadowala mnie max przepływ, ale chyba nie bede miał wyjścia i wezmę FZN 2.

Co do HMF i innych tego typu, to mi głównie chodzi o to aby pozbyc się nieczystości z akwarium, a tutaj przy samym wyciąganiu gąbek do mycia, spora ich część wyląduje w akwarium, nie mówiąc już o ciągłym zaleganiu ich w akwarium.

EDIT.
Przeciwko HMF, jest również to że zabiera miejsce w akwarium i tak niewielkim, a z kaskady, czy kubełka, wystają 1/2 rurki i jest ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(18-06-2017, 01:20 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(17-06-2017, 23:26 PM)tuptuś napisał(a): Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.

Przeciez zasada jest ta samaSmile Lepiej czesciej czyscic prefiltr, niz caly filtr.
To chyba nie rozumiesz zasady działania kubełka jako filtra mechanicznego tylko powielasz ogólny schemat który zakłada użycie kubła jako biologia z prefiltrem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(18-06-2017, 22:53 PM)tuptuś napisał(a):
(18-06-2017, 01:20 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(17-06-2017, 23:26 PM)tuptuś napisał(a): Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.

Przeciez zasada jest ta samaSmile Lepiej czesciej czyscic prefiltr, niz caly filtr.
To chyba nie rozumiesz zasady działania kubełka jako filtra mechanicznego tylko powielasz ogólny schemat który zakłada użycie kubła jako biologia z prefiltrem.

Niby czemu w filtrze mechanicznym nie mozna filtrowac wstepnie przez prefiltr? Zapewniam, ze po dolozeniu prefiltra kubel nie przestanie dzialac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(19-06-2017, 07:12 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(18-06-2017, 22:53 PM)tuptuś napisał(a):
(18-06-2017, 01:20 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(17-06-2017, 23:26 PM)tuptuś napisał(a): Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.

Przeciez zasada jest ta samaSmile Lepiej czesciej czyscic prefiltr, niz caly filtr.
To chyba nie rozumiesz zasady działania kubełka jako filtra mechanicznego tylko powielasz ogólny schemat który zakłada użycie kubła jako biologia z prefiltrem.

Niby czemu w filtrze mechanicznym nie mozna filtrowac wstepnie przez prefiltr? Zapewniam, ze po dolozeniu prefiltra kubel nie przestanie dzialac.

Działać nie przestanie ale tak ja ci tuptuś napisał zakładając prefiltr na kubeł z gąbkami czyli mechanika, robisz sobie biologa na gąbkach z prefiltrem, no nie mów że ci przez ten prefiltr leci syf do filtra bo nie uwierzę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(19-06-2017, 08:51 AM)kpk napisał(a):
(19-06-2017, 07:12 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(18-06-2017, 22:53 PM)tuptuś napisał(a):
(18-06-2017, 01:20 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(17-06-2017, 23:26 PM)tuptuś napisał(a): Tak robi się w przypadku kubełków pełniących rolę filtra biologicznego.
Mechaniczne działają bez prefiltrow z wypełnieniem gąbkowym.

Przeciez zasada jest ta samaSmile Lepiej czesciej czyscic prefiltr, niz caly filtr.
To chyba nie rozumiesz zasady działania kubełka jako filtra mechanicznego tylko powielasz ogólny schemat który zakłada użycie kubła jako biologia z prefiltrem.

Niby czemu w filtrze mechanicznym nie mozna filtrowac wstepnie przez prefiltr? Zapewniam, ze po dolozeniu prefiltra kubel nie przestanie dzialac.

Działać nie przestanie ale tak ja ci tuptuś napisał zakładając prefiltr na kubeł z gąbkami czyli mechanika, robisz sobie biologa na gąbkach z prefiltrem, no nie mów że ci przez ten prefiltr leci syf do filtra bo nie uwierzę.
To zależy oczywiście od gęstości prefiltra. Prefiltr zatrzymuje większe zanieczyszczenia, ale drobne zatrzymuje dopiero reszta wkładów w kuble. Mam u siebie prefiltr, ale drobne syfy zatrzymuje dopiero wata w kuble.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tylko, że po to robi się kubeł jako mechanik, żeby nie było gąbki w środku, w innym przypadku wystarczy głowica z gąbką
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości