• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altum Peru

#51
No pewnie że tak, ryby ładne i napewno będą cieszyć oko. Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Witam mam pytanie wytarły mi się peruwianki, a podałem pierwszą dawkę MLP i moje pytanie czy mogę podać drugą czy zaszkodzi ikrze? Dzięki za pomoc.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
W okresie zarodkowym rozwoju skalarów lepiej nie zmieniać parametrów wody. Wprawdzie wrażliwość embrionów z czasem się zmienia ale generalnie są bardzo wrażliwe na zmiany środowiska. Stosuje się barwniki (zieleń malachitowa, trypaflawina) do zapobiegania rozwoju grzybków na ikrze ale zawsze są to trucizny, których toksyczność wzrasta w wyższych temperaturach. Zwiększone dawki barwników są bardzo szkodliwe. Z MLP może być podobnie bo to przecież mieszanina trucizn.

Masz tez drugą opcję - odebrać ikrę tarlakom i inkubować w wodzie bez MLP
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(12-11-2017, 13:23 PM)teo napisał(a): W okresie zarodkowym rozwoju skalarów lepiej nie zmieniać parametrów wody. Wprawdzie wrażliwość embrionów z czasem się zmienia ale generalnie są bardzo wrażliwe na zmiany środowiska. Stosuje się barwniki (zieleń malachitowa, trypaflawina) do zapobiegania rozwoju grzybków na ikrze ale zawsze są to trucizny, których toksyczność wzrasta w wyższych temperaturach. Zwiększone dawki barwników są bardzo szkodliwe. Z MLP może być podobnie bo to przecież mieszanina trucizn.

Masz tez drugą opcję - odebrać ikrę tarlakom i inkubować w wodzie bez MLP

Wiem ale nie chcę tego robić pierwszy raz mają tarło i zobaczymy ile dadzą radę utrzymać młode, bo ikrą opiekują się wzorowo na zmianę ?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Tak czy siak lej MLP by dokończyć cykl leczenia.

Nieudane tarło żaglowców nie wpłynie negatywnie na kolejne tarła. Jak para jest zdolna do opieki nad młodymi to zrobi to wcześniej czy później. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
No i pierwsze młode są?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Jaka jest różnica między Altu Peru a Rio Nanay?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Handlarze piszą, że to jest ta sama ryba. Osobiście zauważyłem, że wszędzie gdzie ogłaszano "Altum Peru" to były najzwyklejsze pasiaki, jakie można po 2 zł w sklepie kupić. Z kolei Rio Nanay zawsze wyglądają bardziej dostojnie, bliżej im do prawdziwego Altuma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Kolega ma rację bo altum Peru = Peruwiany = skalary Nanay 
To co oferują w sklepach pod powyższymi nazwami to najczęściej mieszańce skalarów hodowlanych z żaglowcami kropkowanymi. Te kropkowane pochodzą z różnych miejsc np. Peru, środkowej Amazonki lub Gujany a więc nie tylko z Rio Nanay. Tak się u akwarystów zakodowało, że jak altum Peru to z Rio Nanay a to tylko jedna z możliwości. 
Przy czym mieszańce o których wspominałem nie można z definicji deprecjonować bo mogą być rybami bardzo ładnymi pod względem kształtu jak i ubarwienia oraz być bardzo użytecznymi w planowej hodowli skalarów.  
 
Młode kilkutygodniowe żaglowce kropkowane pochodzące z czystych linii hodowlanych mają wyraźnie widoczne siodełko na czole i czasami pojedyncze czarne kropki. Mam tez wrażenie że w porównaniu ze zwykłym skalarem pręgowanym, czyste linie w tym samym wieku są bardziej srebrne. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości