• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przejście na "poważniejsze" pokarmy suche

#21
Nie no umówmy się - Tropical SoftLine to zupełnie inna bajka niż te starsze zwykłe linie Tropicala. To świetny pokarm. Cena też niestety inna bajka Smile ale coś za coś.

Joey ostatnio zachwalał NorthFin i mówił że tym karmi pomimo że go nie sponsorują go i kupuje od nich za kasę:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Stosowałem SoftLine, więc umówmy się że wiem co nie co. Wink Szałowy nie jest, średniak, a nie górna półka. Wysoka cena SoftLine to pokłosie wydatków marketingowych, a nie składu. Wink

O NorthFinie trochę już na forum było, pokarm ten mnie nie przekonał- takie znacznie droższe Hikari, bo też pęcznieje i trzeba moczyć.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja również stosowałem serię SoftLine Tropicala i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć jednak wielkiego wrażenia na mnie też nie zrobił dlatego też spróbuję czegoś nowego:-)Zamówiłem Naturefood.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Spróbujcie tego liofilizowanego kalanusa Wink zwłaszcza u narybku. Brzuszki pomarańczowe jak po wylęgu solowca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Oto i dotarł. Biorę się za testowanie. Planuję następny zakup: Naturefood Supreme Artemia czy lepiej wybrać coś innego od Naturefood? Co myślicie o D-allio Tropicala?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Mialem sie nie udzielac w tym watku ale skrobne pare slow

Artemia supreme od NF - u mnie bazowy pokarm w rozmiarze L ktorego polecam bo z latwoscia sie kruszy Wink
Nie ma fiszy ktora przeszlaby obojetnie obok niego 
Wydajny bo nie sa potrzebne duze porcje 

Polecam tez supreme diskus L - nie mam paletek ale wszystko co w moich baniakach lubi miesne pokarmy szama go z radoscia

Na marginesie staram sie na maxa urozmaicac czyli nie siegam po produkty tylko jednego producenta gdzie powszechna praktyka sa czesci wspolne roznych pokarmow

W moim pudelku z pokarmami znajda sie produkty od 7 producentow
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
ostatnio kupiłem i szczerze już mogę polecić "miękkie" pokarmy od Naturefood:
- Supreme Kristall (miękki ale można dodatkowo namoczyć)
- Supreme Diskus (miękki ale można dodatkowo namoczyć)
- Supreme Artemia ( mięciutki, bez namaczania ;-) )

Tropical SoftLine America (sinking sticks - miękki, bez namaczania) - pomimo różnych opinii imho warto go posiadać, widać po czerwonych odchodach, że chyba nie tak przyswajalny jak Naturefood ale moje ryby za nim szaleją okrutnie, polecam.

Po sukcesie "SoftLine America" kupiłem "Pro Defence" z probiotykiem i po kilku porcjach odstawiłem ... jeden z moich Geophagus stracił apetyt a inny zrobił się strachliwy...dziwny przypadek, nie wiem co ten probiotyk zrobił im w bebechach ale trochę mnie to przeraziło i już zamierzam eksperymentować dalej z tym pokarmem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości