• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak zbudować ciekawy biurowiec

#1
Cześć!

Pozaakwarystycznie zajmuję się kosztorysowaniem budowlanym dla Generalnego Wykonawcy sporych inwestycji.

Właśnie ukończyliśmy dość ciekawy budynek w Poznaniu. Pewnie część widziała/słyszała o nim.

Poniżej dwa filmy - jeden to timelapse z budowy, drugi to gotowy budynek.

Ot, taka ciekawostka.



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A ha! A więc to Ty wysyłasz te niezinwentaryzowane zapytania o ofertę na materiały (często same rys. w .pdfie) o 9:00 rano z dopiskiem, że bardzo pilne do 13:00?! A potem i tak nic nie zamawiasz Tongue
Ale spoko. Jak będziecie obkładać galerię lub biurowiec piaskowcem a nie szkłem, to pisz śmiało. Wycenię Ci Wink

P.S Fajne filmiki Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-06-2017, 18:40 PM)dzikakuna napisał(a): A ha! A więc to Ty wysyłasz te niezinwentaryzowane zapytania o ofertę na materiały (często same rys. w .pdfie) o 9:00 rano z dopiskiem, że bardzo pilne do 13:00?! A potem i tak nic nie zamawiasz Tongue
Tak! Tak! To właśnie ja i jeszcze to lubię Tongue
A Ty zatem zawsze mówisz, że to kolega robi, pies laptopa pogryzł i nie było jak oferty zrobić, czy też przez 320 dni w roku jesteś w samochodzie i nie ma kiedy oferty machnąć? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, to JA! Jakie zapytanie taka odpowiedź Tongue Kiedyś, kiedyś przewalałem te pdfy wyceniałem każdy element osobno, ale szybko mnie nauczyłeś, że nie warto Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rotfl
Komedia Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kuna - ryba psuje się od głowy, że się posłużę naszym żargonem Big Grin
Zanim wysłałem pdfy dzwoniłem do inwestora, ten odesłał mnie do projektanta, bo mu kot z okna wypadł i wiesz jak jest. Projektantowi zepsuł się AutoCAD a przeglądarka pdfów jest za droga więc nie kupił i odesłał mnie do studenta drugiego roku germanistyki, który mu to na zlecenie rysował... student przyznał się, że robił to w paint-cie na komputerze komunijnym ciotecznej siostry z Pipidówy wielkiej, a teraz "nicht sprechen polnisch" Big Grin Co miałem zrobić? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Musisz dorzucić 35% do kosztów które zebrałeś i będzie git. Jak niedoszacujesz inwestycji o 15% to nikt Ci głowy nie urwie. A jak przesacujesz to też nie ma dramatu bo GRUBE RYBY górkę zjedzą. Big Grin
Jak to mówią: " w mętnej wodzie grube ryby płwywają"
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Big Grin 
Wycena "po bożemu" to żaden problem Wink 
Wycena tak by wygrać przetarg i by potem nie było "panie, a te słupy to nie miały być z betonu? Nie, panie, karton, karton nie beton." to jest sztuka Big Grin
Póki co nie utopiłem żadnej składowej wyceny o więcej niż 5% a na całych kontraktach mam zakładane 1-2% zysku Cwaniak (odpukać w niemalowane) Wink 

Najgorsze jest to, że przy wycenie szastasz milionami a na konto wpływają tysiące Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości