• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grubość szkła ?

#1
Witam.
W tym roku czeka mnie wymiana zbiornika ale...
Teraz mam akwarium 180X60X60 przy szkle 10 mm, i jest ok.
Nowy zbiornik ma mieć wymiary 180X60X75 lub 80 i nie wiem jaką grubość szkła przy tej wysokości zastosować, doradźcie coś.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mialem 180x70x80h z 12mm. Wiernie sluzylo i nadal sluzy juz innemu wlascicielowi. Made in szczecin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Krzysiek warto Ci zmieniać akwa na 15cm wyższe? Chodzi tylko o wysokość czy jest jakiś inny powód wymiany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-06-2017, 15:28 PM)jaciek napisał(a): Mialem 180x70x80h z 12mm. Wiernie sluzylo i nadal sluzy juz innemu wlascicielowi. Made in szczecin
Ok dzięki
(06-06-2017, 15:38 PM)Łuka$z napisał(a): Krzysiek warto Ci zmieniać akwa na 15cm wyższe? Chodzi tylko o wysokość czy jest jakiś inny powód wymiany?

Łukasz większy zbiornik zawsze wartoWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Warto, jak tak kiedys zrobilem ze zmiana z 315x100x65 na 315x100x85 i roznica jest kolosalna wizualnie, litrazowo i dla ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-06-2017, 01:32 AM)jaciek napisał(a): Warto, jak tak kiedys zrobilem ze zmiana z 315x100x65 na 315x100x85 i roznica jest kolosalna wizualnie, litrazowo i dla ryb.

Nigdy tak wysokiego zbiornika nie miałem więc zobaczymy.
A jak z obsługą tak wysokiego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(06-06-2017, 15:38 PM)Łuka$z napisał(a): Krzysiek warto Ci zmieniać akwa na 15cm wyższe? Chodzi tylko o wysokość czy jest jakiś inny powód wymiany?

Cześć, przepraszam ale wczoraj byłem bez czasu by coś naskrobać więcej.
Obecny zbiornik mam już z 7 lat, a nie wiem ile był u poprzedniego właściciela bo wyrwałem go przypadkiem od kolegi a on od kolegi .......
Z tego co wiem jestem czwartym lub piątym właścicielem.
Akwarium jest w niezbyt dobrym stanie w dwóch miejscach strzelony trzyma go silikon no i szyby w niektórych miejscach strasznie porysowane.
A moja /jak to kobita/ wymyśliła sobie większy remont, więc przy okazji kupię większą bańkę.
Obecny zbiornik będzie do oddania, może go ktoś jeszcze poużywa, ewentualnie na żywca lub w innym celu.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z obsuga nie ma problemow, jedynie mycie szyby od wewnatrz gabka na kiju taka do mycia plecowSmile chyba ze uzywasz czyscikow magnetycznych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam. Przekątną masz tylko o 10-15 cm większą niż obecnie, więc wielkiej różnicy nie będzie. Czyścik sobie zrobisz ze zmywaka do naczyń + kijek bambusowy, a cena śmieszna. Ja używam i jest super. Plus do tego jakaś długa pinceta. No i jakiś stopień.

Jak będziesz miał te stare akwarium do wydania pisz. Chętnie przygarnę do piwnicy na akwa dla welonek od córki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-06-2017, 09:03 AM)cichy24pl napisał(a): Jak będziesz miał te stare akwarium do wydania pisz. Chętnie przygarnę do piwnicy na akwa dla welonek od córki.

No powiem ci że nie jesteś pierwszy Wysmiewacz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości