• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#41
Ja, normalnie jestem w ogromnym szoku jak one porosły. Przecież już z ze 3-4 razy powiększyły swoją wielkość.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Witam, na zdjęciu wypatrzony narybek Phyrrhulina ..Smile
Pełno takich maluchów smiga przy powierzchni ..piękny widok .Smile

   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
To superowo. One w tej mieszance glonów itd maja pełno pierwotniaków itd więc nawet ich artemią nie muszisz dokarmiać Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Witam, dzisiaj rano poszedłem podkarmić rybki przed wyjazdem a tu miła niespodzianka... Gymnogeophagusy złożyły ikrę ..Smile
Zrobiły to na liściu w tylnym rogu akwarium. Ikra przykryta jest cieniutką warstwą piasku ale jest widoczna. Na razie pilnuje jej samica a samiec pływa beztrosko po całym akwarium. Zobaczymy co się zmieni po kilku dniach gdy wylęgną się larwy.. Zdjęcia wrzucę po długim weekendzie ..Smile Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
U nich samce nie biorą udziału w opiece na żadnym etapie. Za to inkubująca samica potrafi być niezłym agresorem Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Witam, czas na jakiś update ... Jak do tej pory samiec faktycznie nie bierze udziału opiece nad larwami - cały czas samica trzyma je w pysku. Nie jest jakaś szczególnie agresywna i cały czas się chowa.  Zresztą miał co innego na głowie i wytarł się z drugą samicą..Smile Ta z kolei podczas pilnowania gniazda jest szczegolnie agresywna i odgania wszystko co znajdzie się w jego pobliżu. Dzisiaj zauważyłem że wyczyściła ikrę, pewnie niedługo wylęgną się młode i będzie brała je do pyska. 

Pierwsza samica nie wypuściła jeszcze młodych a dzisiaj mija tydzień od tarła. Zobaczymy kiedy to zrobi. Ikry u drugiej samicy nie ma dużo ( ok. 10 ziaren) ale są jeszcze młodziutkie ( złowione jako 1-1.5 cm narybek w lutym tego roku..).

Zdjęcia poniżej..Pozdrawiam..!

Dodam tylko że wielkopłetwy wpuściłem do "tymczasowego" oczka wodnego, śmigają ładnie i do tego w oczku jest pełno dafni którą odławiam codziennie dla młodych Satanoperca acuticeps - brzuchy cały czas mają pełne ..Smile

Ostatnio złapałem przez przypadek w oczku traszkę  - piękna , cała czarna i tylko brzuch żółty w kropki ... Widziałem też kilka młodych traszek, tak więc zdecydowałem się nie osuszać oczka i nawet dopełniam wodą jak poziom jest za niski .. lubię zwierzęta i jak zobaczyłem ilu płazom i innym stworzeniom to oczko służy - to zostanie ..Smile
Pozdrawiam!

Największa samica z larwami w pysku
   

Druga samica nad gniazdem
   

Na pierwszym planie młoda samica  - widać gdzie złożyła ikrę
   

Młoda samica czyści ikrę
   
   

Samiec ...piękny ..
   
   

"Naturalne" oczko wodne bez folii Smile

   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Sadzawka musi być "stara" skoro traszki do niej dotarły i się zadomowiły. No chyba, że masz w pobliżu więcej takich dzikich sadzawek...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Witam, sadzawka powstała tej wiosny po przez zalanie ulewnymi deszczami przygotowanego przeze mnie dołu ( przeorałem poprzednie 2-letnie oczko wodne bo chciałem postawić betonowe "akwarium" letnie ) i tak zostało. Ale faktycznie w pobliżu jest staw na końcu pola i stamtąd mogły przywędrować.  Napisz mi proszę coś o tych twoich wielkopłetwach w kasarkach .. Ciekawy temat, karmiłeś je czymś, ile było młodych ,  ile par tam wpuszczałeś i przez jaki okres tam były ... wszystko co Tobie przyjdzie na myśl..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Hej, bo temat jest o gymno a tu zaraz przejdziemy do hodowli traszek i wielkopłetwów Big Grin Może warto byo założyć osobny temat (tematy)? Smile

Trzymam kciuki za udane tarło gymno. Myślę że na młode znajdą się chętni - co by mnie ucieszyło bo temat subtropikalnej SA jest u nas wciąż mało znany.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Gratuluję Marcin, ale od wczoraj o Gymnogeophagus z Urugwaju czyta się zupełnie inaczej...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości