• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#51
(18-08-2017, 13:58 PM)galimedes napisał(a): Witam, sadzawka powstała tej wiosny po przez zalanie ulewnymi deszczami przygotowanego przeze mnie dołu ( przeorałem poprzednie 2-letnie oczko wodne bo chciałem postawić betonowe "akwarium" letnie ) i tak zostało. Ale faktycznie w pobliżu jest staw na końcu pola i stamtąd mogły przywędrować.  Napisz mi proszę coś o tych twoich wielkopłetwach w kasarkach .. Ciekawy temat, karmiłeś je czymś, ile było młodych ,  ile par tam wpuszczałeś i przez jaki okres tam były ... wszystko co Tobie przyjdzie na myśl..Smile
Założyłem nowy wątek, coby Admin się nie czepiał Wink
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8537
Twoja sadzawka na pewno jest fajniesza niż kastra budowlana. Jest dość płytka więc nie wiem jakie tam są tam dobowe wahania tem. U mnie od gór zaciąga zimnem nad ranem. W tamtym tygodniu było 5st. rano...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Witam, mały update...
Mineło już 18 dni od czasu kiedy pierwsza samica złożyła ikrę ale jeszcze do końca zeszłego tygodnia nie widziałem aby wypuszczała młode. W poniedziałek zdecydowałem się odłowić ją. Poszło nadspodziewanie gładko i bez zbędnego stresu odłowiłem obydwie samice... Myślałem że wypuszczą młode w siatce ale nic z tego.. trzymały je mocno. Wpusciłem je do 90L akwa w domu ale wcześniej podmieniłem 100% wody na tą z akwarium ogrodowego. Więc temp . była jeszcze niska taka jak w ogrodzie ( 21C) Teraz jest 25 i dopiero dzisiaj widziałem pierwszy raz młode, świetny widok ... ! bałem się że już ich wcale nie wypuści a jednak .. Zdjęcie poniżej... Daję im nicienia mikro i artemie , młodych jest ok. 30 szt więc całkiem niezle . Druga samica która wytarła się kilka dni pozniej jeszcze nie wypusciła młodych. Akwa ma 1m dł. więc pomieszczą się obie z młodymi ...

   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Gratulacje! Jak z agresją samicy? U G. caaguazuensis po wypuszczeniu młodych robiły się niezłe "osy" Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Przyjmujesz zamówienia na młode? :>
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Śliczne są, gratuluję-w tym roku się zagapiłem trochę, ale w przyszłym znowu muszę pozastawiać balkon kastrami i basenikami, dla ryb i płazów Big Grin.

A Ty jeszcze nie zamawiaj młodych Kuna, tylko zaczekaj jeszcze chwilę, bo jak dobrze pójdzie, to będziesz miał wybór w gatunku gymnosów od forumowiczów Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
(30-08-2017, 15:57 PM)Papja napisał(a): Śliczne są, gratuluję-w tym roku się zagapiłem trochę, ale w przyszłym znowu muszę pozastawiać balkon kastrami i basenikami, dla ryb i płazów Big Grin.

A Ty jeszcze nie zamawiaj młodych Kuna, tylko zaczekaj jeszcze chwilę, bo jak dobrze pójdzie, to będziesz miał wybór w gatunku gymnosów od forumowiczów Big Grin.
Sie naoglądałem co z nich wyrośnie to wiem co mi się podoba Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Witam, trzy tygodnie temu zmuszony byłem oddzielić młode od samic. Agresja między nimi się nasiliła i jedna z samic miała już zdecydowanie mniej młodych niż wcześniej. Nie wiem czy przeszły do drugiej czy je zjadła ale tak czy siak je przełożyłem. Młode rosną wolno chociaż karmię je 3 razy dziennie. Ale rosną w miarę równo i jak na razie bez żadnych strat.  Zakończyłem już projekt akwarium ogrodowego i wszystkie ryby trafiły już do fishroomu. Czekają na swoje 325 L  (100 x 65 x 50 wys.)

Zdjęcie samicy z młodymi oraz same młode ( zdjęcie z dzisiaj...)
Pozdrawiam!
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Super. Będziesz zimował dorosłe?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
To już te małe, nie takie małe są ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Galimedes, jak myślisz, czy pierwsze młode już mogłyby trafić do nowych właścicieli Wink?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości