Odpowiedz 
Gymnogeophagus mekinos MALDONADO
26-07-2017, 14:58 PM
RE: Gymnogeophagus sp.
Witam, baniaka nie ogrzewam - dobrze jak temp jest około 20 C .. W czerwcu spadała nawet do 12 C i było ok.. To są właśnie uroki Gymnogeophagusów ..Smile

Piotr - chyba faktycznie to będą G. gymnogens....

Wiem od Artura że są z regionu Maldonado

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2017, 10:31 AM
Witam, przejrzałem zdjęcia Fillipe  i  faktycznie najprawdopodobniej jest to G.gymnogens. Jak nie były jeszcze w pełni wybarwione, były podobne do G.australis z książki Weidnera, teraz widzę różnice..
Co najważniejsze jednemu z samców wyrasta już garb ...Smile Smile
Kolory jakich dostał w ciągu dosłownie kilku dni są niesamowite, drugi samiec "poszarzał" i stał się mniej agresywny. Teraz chwilowo znowu spadła temp. więc ryby ogólnie się trochę uspokoiły ale jak znowu zrobi się cieplej, będzie ciekawie ..Smile

Jak tylko Żona z dzieciakami wrócą z wakacji ( "musi ktoś pracować , by odpoczywać mógł ktoś ..":) ) i oddadzą mi aparat - wrzucę kilka zdjęć.

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
27-07-2017, 10:34 AM
Co do Gymno to Felipe Cantera napisał mi kiedyś, że książka Weidnera zawiera mnóstwo błędów - zapewne wynika to z niskiego stanu wiedzy o tych rybach w Europie przed bądź co bądź prawie dwudziestu laty. Także może to być któryś z nowo opisanych "gymnogenysopodobnych" gatunków Smile

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
28-07-2017, 14:06 PM
Jak zrobisz lepsze foto to prześlę do Felipe, zobczymy co on powie Wink

Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
03-08-2017, 08:09 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2017 08:10 AM przez galimedes.)
Witam, nie mam aktualnie aparatu więc nie mogę wrzucić żadnych zdjęć, ale ....
Samiec ma już wyraźny garb i się wybarwił, drugi "samiec" okazał się być samicą ..Smile U samca pokazało się też wyraźne ostro zakończone pokładełko a u samicy pojawiła się wypukłość w okolicy odbytu. Teraz samiec stara się z wszystkich sił zaimponować jej wachlując płetwami ( a nawet całym ciałem) potrząsając głową i "szczekając" - b. ciekawe zachowanie, dotychczas widziałem tylko u satanoperek jak dwie walczące ze sobą ryby, przed chwytem za pyski "szczekały" czyli szybko wysuwały i chowały pysk. Teraz widzę to samo ale jako element zalotów .. fascynujące..  Wszystko zaczęło się jakieś 3 dni temu i jeszcze tarła nie było ale chyba już blisko.. Samica co jakiś czas staje się też b. agresywna i goni samca po całym akwa.. Po czym ustępuje i daje się adorować..
Co najlepsze , Phyrruliną też udzieliły się amory i wczoraj obserwowałem ich tarło.. Piękne, samce wyrosły niesamowicie i ten który się wycierał dostał fajnych kolorów... Broni gniazda z niezwykłą zaciętością i żadna ryba nie może podpłynąć za blisko..  Jak mówiłem nie mam chwilowo aparatu a mój stay telefon nie ogarnia filmów , ale po weekendzie coś wrzucę ..Smile 
Ogólnie siedzę tam codziennie z rozdziawioną paszczą i chłonę te obrazki ... ze też wcześniej nie miałem akwa na ogrodzie ..Smile

Pozdrawiam!

03-08-2017, 10:54 AM
Rewelacyjna sprawa Smile To "szczekanie" widziałem u G. caaguazuensis, faktycznie ciekawie i nietypowo to wygląda.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
04-08-2017, 07:29 AM
Normalnie natura Wink Wzrost szokuje. Na podstawie tego można domniemywać, że zdolne do rozrodu na koniec sezonu są Gymnosy urodzone na jego początku. W jednym roku (porze deszczowej) się to zamyka.

Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
07-08-2017, 17:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2017 17:23 PM przez galimedes.)
Witam, w końcu jest aparat i kilka foci "na szybko" ..Smile

Na razie po za tarłem Phyrrhulina nic się nie dzieje .. Samica Gymnosa ciągle " przy nadziei" ale tarła nie ma. Jeszcze są młode a cały sierpień przed nami...

07-08-2017, 19:12 PM
Ale się zmieniają! Rosną jak na drożdżach...

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-08-2017, 22:02 PM
ale zarąbiście wyglądają, młode jeszcze ale te garby już robią wrażenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe