• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#31
Witam, baniaka nie ogrzewam - dobrze jak temp jest około 20 C .. W czerwcu spadała nawet do 12 C i było ok.. To są właśnie uroki Gymnogeophagusów ..Smile

Piotr - chyba faktycznie to będą G. gymnogens....

Wiem od Artura że są z regionu Maldonado
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, przejrzałem zdjęcia Fillipe  i  faktycznie najprawdopodobniej jest to G.gymnogens. Jak nie były jeszcze w pełni wybarwione, były podobne do G.australis z książki Weidnera, teraz widzę różnice..
Co najważniejsze jednemu z samców wyrasta już garb ...Smile Smile
Kolory jakich dostał w ciągu dosłownie kilku dni są niesamowite, drugi samiec "poszarzał" i stał się mniej agresywny. Teraz chwilowo znowu spadła temp. więc ryby ogólnie się trochę uspokoiły ale jak znowu zrobi się cieplej, będzie ciekawie ..Smile

Jak tylko Żona z dzieciakami wrócą z wakacji ( "musi ktoś pracować , by odpoczywać mógł ktoś .."Smile ) i oddadzą mi aparat - wrzucę kilka zdjęć.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Co do Gymno to Felipe Cantera napisał mi kiedyś, że książka Weidnera zawiera mnóstwo błędów - zapewne wynika to z niskiego stanu wiedzy o tych rybach w Europie przed bądź co bądź prawie dwudziestu laty. Także może to być któryś z nowo opisanych "gymnogenysopodobnych" gatunków Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Jak zrobisz lepsze foto to prześlę do Felipe, zobczymy co on powie Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Witam, nie mam aktualnie aparatu więc nie mogę wrzucić żadnych zdjęć, ale ....
Samiec ma już wyraźny garb i się wybarwił, drugi "samiec" okazał się być samicą ..Smile U samca pokazało się też wyraźne ostro zakończone pokładełko a u samicy pojawiła się wypukłość w okolicy odbytu. Teraz samiec stara się z wszystkich sił zaimponować jej wachlując płetwami ( a nawet całym ciałem) potrząsając głową i "szczekając" - b. ciekawe zachowanie, dotychczas widziałem tylko u satanoperek jak dwie walczące ze sobą ryby, przed chwytem za pyski "szczekały" czyli szybko wysuwały i chowały pysk. Teraz widzę to samo ale jako element zalotów .. fascynujące..  Wszystko zaczęło się jakieś 3 dni temu i jeszcze tarła nie było ale chyba już blisko.. Samica co jakiś czas staje się też b. agresywna i goni samca po całym akwa.. Po czym ustępuje i daje się adorować..
Co najlepsze , Phyrruliną też udzieliły się amory i wczoraj obserwowałem ich tarło.. Piękne, samce wyrosły niesamowicie i ten który się wycierał dostał fajnych kolorów... Broni gniazda z niezwykłą zaciętością i żadna ryba nie może podpłynąć za blisko..  Jak mówiłem nie mam chwilowo aparatu a mój stay telefon nie ogarnia filmów , ale po weekendzie coś wrzucę ..Smile 
Ogólnie siedzę tam codziennie z rozdziawioną paszczą i chłonę te obrazki ... ze też wcześniej nie miałem akwa na ogrodzie ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Rewelacyjna sprawa Smile To "szczekanie" widziałem u G. caaguazuensis, faktycznie ciekawie i nietypowo to wygląda.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Normalnie natura Wink Wzrost szokuje. Na podstawie tego można domniemywać, że zdolne do rozrodu na koniec sezonu są Gymnosy urodzone na jego początku. W jednym roku (porze deszczowej) się to zamyka.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Witam, w końcu jest aparat i kilka foci "na szybko" ..Smile

Na razie po za tarłem Phyrrhulina nic się nie dzieje .. Samica Gymnosa ciągle " przy nadziei" ale tarła nie ma. Jeszcze są młode a cały sierpień przed nami...
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ale się zmieniają! Rosną jak na drożdżach...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
ale zarąbiście wyglądają, młode jeszcze ale te garby już robią wrażenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości